Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Borys
Borys
SłodkiKsiąże
SłodkiKsiąże






Teraz jest 23 kwi 2024, o 10:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2014, o 01:55 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4572
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy
Firefox 31.0 Firefox 31.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Super. Szkoda że nie pokazujesz na bieżąco swoich zmagań z materią, wszyscy by na tym skorzystali.

No a model oczywiście prezentuje się świetnie :) Gratulacje.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2014, o 06:40 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 40

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 12:22
Posty: 3346
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy
Firefox 31.0 Firefox 31.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Tiger I 1331
King Tiger 222
M1A2 Abrams SEP
Zgodzę się z vahasenem. Szkoda, że tak mało zdjęć jest u Ciebie w warsztacie.
A teraz będę się pastwił nad malowaniem Twojego Tygrysa. :D
1. Obicia z przodu są genialne!! Idealnie widać jak zdzierają się farby z poszczególnych warstw. Miód!! :)
2. Samo malowanie -fajne. Ostrokrawędziowy kamuflaż typowy dla ostatniego okresu wojny. Kolorystyka tez poprawna. Może plamki ambusha mogły by być bardzie subtelne, ale źle nie jest. :)
3. Mało widać washa. Pewnie dlatego, że nie lakierowałeś modelu. Nie przeszkadza to jednak w całościowo dobrym odbiorze modelu.
4. Nie bardzo rozumiem ciemny kolor płyty nadsilnikowej. Domyślam się, że chciałeś pokazać przebarwienie spowodowane silnikiem, spalinami etc. Nie spotkałem się z taki efektami. Pamiętaj jednak, że merytoryka nie zawsze jest w modelarstwie w 100% konieczna i czasem można sobie pozwolić na własna interpretację faktów
5. hamulca wylotowego armaty jednak nie popuszczę. One się nie kopciły tak na czarno po wystrzałach. Nie widac tego na zdjęciach z epoki. Jest to jakiś dziwny trend w modelarstwie. Moża go delkatnie przytrzeć na krawędziach wewnętrznych, ale na pewno nie czernić. No i z tego tytułu teraz bardzo słabo wyglądają jasne obicia malowane przez przeszkody w które wytrąbiłeś lufą. :D
6. Na filmie widziałem, że przednie i tyle błotniki są ruchome. I świetnie!! Trudniej będzie je urwać w terenie. Co do jednak tylnych, to wyglądają dość słabo. Zawiasy są mocno nierówne. Może warto tam jeszcze przy nich podłubać.
7. Załoganta (w miarę możliwości dałbym nieco niżej, co by tak nie wystawał. No chyba, że wtedy nie będzie się dało go odpowiednio podpiąć. Tak btw, to z ta kamerą wygląda jak T-1000 z Terminatora 2 zaraz po strzale z shotguna. :D Sam jednak pomysł na montaż kamery w nim -przedni. :) Jak mu dasz czarny mundur, to nie będzie się tak bardzo rzucać w oczy.
8. na koniec trochę o zummericie. Warto może zrobić lekkie przetarcia na jego powierzchni. Nie mówię o ubytkach, ale pokaż, że coś tam się na nim dzieje. Spód wanny jest mocno pokancerowany, a zim na kadłubie się trzyma , że hej. :)

Trochę tu tego wyszło. :) To są tylko stricte malarskie narzekania modelarskiego malkontenta. Możesz w ogóle nie brać tego pod uwagę i tez będzie git. Model wygląda na prawdę dobrze na obecną chwilę. Napisałem, bo może coś się przyda. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2014, o 08:10 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Opera 12.17 Opera 12.17
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
Dzięki za komentarze. Im więcej tym lepiej.
Ogólnie odpowiem, że mój model, prócz tego że ma odwzorowywać konkretny historyczny odpowiednik, to także ma poruszać się w miarę bezusterkowo.
To trudne do osiągnięcia, przynajmniej dla mnie, w szczególności że założyłem że ma być wodoszczelny i 3 kamerami.
I tak, nie wrzuciłem zdjęć z poszczególnych etapów budowy, gdyż na urlopie mam laptopa biurowego, na którym mam tylko worda i pliki z pismami :D
Po wtóre dopiero tu znalazłem chwilę na pokazanie tego i tamtego. Wcześniej też nie chwaliłem się modelem, gdyż nie byłem pewien że wszystko będzie jak należy. Mimo, że przed wyjazdem do ostatniej chwili dłubałem, to i tak okazało się że drobne poprawki są niezbędne na miejscu, lecz bez nich model ledwo się ruszał. Teraz jest już "gitara".

Malowanie.
Pierwszy raz wziąłem aero do ręki przy malowaniu jedynki, rok temu. Uczę się cały czas używać go :)
Wzorowałem malowanie głównie na rysunkach Waldka Trojcy, choć te Janusza Ledwocha bardziej mi się podobały. Dwójki jednak ponoć nie chodziły z czterema kolorami, zatem odpusciłem wzór tego ostatniego. Jednakże tak mi się barwa Ledwocha podobała że postanowiłem zrobić mały miszung. Otóż Ledwoch malował czerwony zamiast brązu, który występuje u Trojcy. Zatem brąz zmieszałem z ostrą czerwienią i wyszedł taki jak na fotkach. W realu bardziej czerwony :D
Układ kolorów uzyskany dzięki plastelinie i ciastolinie, z tym że polecam używać ciastoliny, ale to już wiecie ;)
Lufa, ok przyjmuję do wiadomości, zamaluję ją kolorem i delikatnie przybrudzę. Fakt cała czarna nie jest idealna. Też coś mi w niej nie pasowało. Sprawdziłem w kilku zeszytach fotografie dwójek, kurcze na niektórych ewidentnie lufa czarna, lecz może to... nie wiem. W każdym razie zrobię jak radzi Madeira.
Tył modelu. To tak, czarny miał imitować bród ze silników. Pierwszy raz eksperymentowałem z czarnym pigmentem. No i przesadziłem. Liczę na to że będzie się powoli ścierał. Na razie nie zmieniam tego. Zresztą słusznie zauważył Madeira, że nie ma washa. Poprawiłem czarnym tylko wgłębienia i śruby i takie tam. Generalnie model jest już mocno poobijany, zastanawiałem się czy warto go dopieszczać graficznie jeżeli sam się poobija. W dodatku kiepski ze mnie artysta plastyk :D

Błotniki.
Boczne kupiłem z abera (błąd).
Przednie i tylne zrobiłem sam z blachy modelarskiej. Z tym, że najpierw zabrałem się za przednie. Wykonałem je z dość grubej blachy. Są ekstremalnie wytrzymałe. Łączyłem je na luty. Wzorowałem na odciętych z plastikowego modelu górnej części z rctank.de.
Tylne postanowiłem zrobić cieńsze… i to też był błąd. Po zlutowaniu były proste, po przymontowaniu do modelu troszkę się pogięły, po wielu marszach wyglądają jak wyglądają. Nie będę ich malował. Zrobię nowe z grubej blachy, jak przednie.
Reasumując najlepsze rozwiązanie to kupno blachy, a z odciętych plastików przymiarka i wychodzi lepiej niż ciniasty i drogi jak cholera aber. No i ruchome błotniki znaaaacznie ułatwiają ewentualne prace z ketami, lub ich zakładanie i demontaż. Choć na podstawie takich doświadczeń domyślam się, że głównie braki w błotnikach bocznych i przednich w całości lub części tigerów wynika z potrzeby ich demontażu do transportu (tak jak zakładania gąsienic transportowych) i ich z pewnością mozolnego ponownego montowania na peronie. W dodatku ewentualne prace polowe związane z naprawą ket podczas walki musiało także przekonywać o ich oczywistej zbędności.

Esesman.
No faktycznie wygląda jak terminator, nawet to pasuje do charakteru.
Malowanie na czarno ukryje kamerę. Natomiast, aby go schować głębiej musiałbym zmodyfikować ręce, aby się poprawnie ruszał. Nie chcę ryzykować. Kamera jest zamontowana „na stałe”.

Zimmerit.
Zauważyłem, że odpada sam gdzieniegdzie (np. front pancerza od dołu). Zatem pozwolę mu samodzielnie się niszczyć.

Reasumując pozostało mi jeszcze sporo pracy. Jednak chyba nie wyobrażam sobie, że kiedyś skończę definitywnie :D
W planach pomalowanie reszty (tył i esesman), ewentualne zacieki i wash, mam też jakieś takie efekty mokrego, to zrobię plamy paliwa itp. Oczywiście cały osprzęt młotki siekiery, wyciory i liny. Wahacze i cały układ jezdny jest metalowy, to jednak przymocowany do plastikowej wanny. Miałem z nią tyle problemów (kilka kół zamontowanych jest na śrubach m4, wwierconych w warstwę żywicy epoksydowej zalegającej na dnie wanny) że postanowiłem równolegle popracować nad wanną metalową (tą z HL), ale to już będzie nieco inna historia, gdyż tam zamontuję przekładnie 1:4 ze silnikami bezszczotkami i chińską elektroniką, które mam od kolegi z Chin :D

No to tyle. Proszę o swobodnie mnie krytykować, jeżeli jest taka potrzeba :)

Jeszcze kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2014, o 08:26 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 40

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 12:22
Posty: 3346
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy
Firefox 31.0 Firefox 31.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Tiger I 1331
King Tiger 222
M1A2 Abrams SEP
No to trzymam Cię za słowo w kwestii złożonych deklaracji. :)
Zapomniałem o jednej kwestii -peryskopy. Fajnym sposobem jest przyklejenie na peryskopy kawałka nośnika z dyskietki 3,5Mb. Wystarczy wyciąć z niego odpowiedni kształt i nakleić CA na peryskop. Będzie się mienił i wyglądał dość realistycznie. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2014, o 10:36 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 16 cze 2013, o 19:14
Posty: 3956
Lokalizacja: Szczyrk
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 142 razy
Firefox 3.5.6 Firefox 3.5.6
Unknown Unknown

Model: IS-7 drukowany
Abrams SEP Tusk
Maus
SU-152
Jagdtiger
Tygrysek fajnie wygląda :-) parę rzeczy poprawisz i będzie git.

_________________
Nasz FB: https://www.facebook.com/rctankpl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2014, o 11:49 
Offline
porucznik
Avatar użytkownika

Wiek: 49

Dołączył(a): 3 cze 2013, o 11:10
Posty: 1801
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 130 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Firefox 31.0 Firefox 31.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Tiger I wczesna wersja
Elegancko :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2014, o 17:25 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Opera 12.17 Opera 12.17
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
Poniżej link do filmu z jazdy fpv.
Pokazuje co po plaży i przed robię na urlopie, oczywiście inne atrakcje też są :) Przed i po :D

http://youtu.be/pZXhDKuTxRs



Jest jakości takiej, gdyż: 1) jakość wizji fpv to 540 linii, a nadajnik fpv jest schowany w pancerzu (co niebawem zmienię), 2) filmowałem laptopa kamerą (specjalnie dla Was), 3) modyfikowałem plik 1gb do celów obróbki w 4) super widosowskim gów... makerze wideo, który każdy film ścieśnia, jak w krzywym zwierciadle - co ostatnie jest główną (!) przyczyną efektu końcowego.

pozdro :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2014, o 19:51 
Offline
st. chorąży sztabowy
Avatar użytkownika

Wiek: 51

Dołączył(a): 25 mar 2013, o 22:13
Posty: 1159
Lokalizacja: Polska Katowice
Podziękował : 187 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy
Google Chrome 36.0.198 Google Chrome 36.0.198
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: tygrys
I tak jestem pod wrażeniem <szok> super


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2014, o 14:45 
Offline
porucznik
Avatar użytkownika

Wiek: 49

Dołączył(a): 3 cze 2013, o 11:10
Posty: 1801
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 130 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Firefox 31.0 Firefox 31.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Tiger I wczesna wersja
To mnie zaskoczyło, nieźle a nawet lepiej :eyes


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2014, o 06:36 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 40

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 12:22
Posty: 3346
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy
Firefox 31.0 Firefox 31.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Tiger I 1331
King Tiger 222
M1A2 Abrams SEP
Myślę,że powinieneś założyć watek o fpv. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL