Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 19:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lut 2014, o 11:07 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 27.0 Firefox 27.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Plexi jest krucha lepszy będzie poliwęglan lity PCV lub gruby hips
Bryła kadłuba :o

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 11:56 


Firefox 27.0 Firefox 27.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
UZI napisał(a):
Plexi jest krucha lepszy będzie poliwęglan lity PCV lub gruby hips
Bryła kadłuba :o


Jak najbardziej masz rację ale.........przepraszam bo może to wyglądać że się wymądrzam :) za co przepraszam :)
Od kilku lat pracuję na ploterze laserowym i wycinam głównie plexi oraz inne materiały. Poliwęglan jest bardziej elastyczny ale znacznie trudniej go się wycina na laserze przypala brzegi, Hips tnie się na laserze ale bardzo nadtapia brzegi, przy większych elementach to nie bedzie miało znaczenia ale przy małych detalach już tak.
Tak jak napisałem wstępnie kadłub będę budował z plexi ale jako "PROTOTYP" chodzi mi tylko o fakt czy wszystkie elementy będą do siebie pasowały. A docelowo chciałbym zrobić mojego KaWusia całkowicie z metalu :)

Pozdrawiam

Romanov


Góra
  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 12:13 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Internet Explorer 8 Internet Explorer 8
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
My tu w kwestii laserów słabi jesteśmy :)
Rozumiem że metalu nie będziesz laserem palił - jak tak to czym chcesz obrabiać?

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 13:45 


Firefox 27.0 Firefox 27.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
Witam :)


A więc tak ploter laserowy z którego korzystam ma moc 80W. Tam moc nie pozwoli na cięcie metalu, jest po prostu za słaby ale np plexiglas jest w stanie przeciąć nawet do 20 mm w praktyce wycinałem elementy z plexi o grubości 12 mm fajnie to wychodzi. Ale jest pewne ale, laser nie wycina jak waterjet równo wiązką, strumień lasera jest w postaci stożka co przy grubych materiałach powoduje że ścianki wycinane nie są prostopadłe do płaszczyzn. Przy wycinaniu do grubości 5 mm to jest praktycznie niezauważalne ale już przy grubszych elementach to widać. To tyle jeśli chodzi o laser.

Czym będę obrabiał i wycinał ? na pewno waterjetem. W tym przypadku nie ma innej alternatywy ewentualnie frezarka CNC . Jedynie zastanawiam się czy blacha aluminiowa czy mosiądz. Ale tutaj będę chciał się oprzeć na Waszym doświadczeniu.

Pozdrawiam Serdecznie

Romanov

PS. ciąg dalszy zmagań z 3D


Załączniki:

Góra
  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 14:21 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Internet Explorer 8 Internet Explorer 8
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Przewaga frezarki jest taka że możesz frezować sloty, które pozwolą precyzyjnie ustawić konstrukcję przy montażu.
Jak robiłem leo to właśnie z brakiem punktów referencyjnych miałem problem - np. gubiły mi się kąty przy wklejaniu wręg na oko :)
W teciaku zrobiłem podfrezowania - takie modelarskie poka-yoke (idiot-proof :) ). Przy okazji są to zastrzały, które wzmacniają konstrukcję.

Widzę ładne bryły rysujesz. Jednak uważaj - jak chcesz robić model z metalu (zwłaszcza kluczowe elementy - wahacze) to nie wszystkie ksztalty wytniesz.

No i najważniejsze - czym model chcesz napędzać? Jakie silniki, jaka elektronika?
Może pomyśl nad głównymi założeniami (budżet, jakie elementy chcesz robić a jakie kupować itp.) i je nam tutaj wrzuć bo na teraz wygląda że to ja się wymądrzam...

A jak dojdziesz do etapu realizacji to daj znać - jak los pozwoli to możesz liczyć na moje wsparcie.

P.S. Woda też nie tnie prościutko. Jest podobnie jak piszesz - stożek wycinający krawędzie pod minimalnym kątem.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 14:42 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 27.0 Firefox 27.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Możesz sporo fajnych klamotów do KW kupić, wahacze, koła nośne, napędowe, napinające oczywiście gąski i sporo innych klamotów. Czasem nie warto wszystko robić jak ktoś już to zrobił za ciebie :ok
Jednak przy projektowaniu to lepiej już takie gotowce mieć aby do nich się dopasować lub wiedzieć co w nich trzeba będzie zmienić ;)

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 15:49 


Firefox 27.0 Firefox 27.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
Witam ponownie
Przyznam się że szczegółowo się nad tym wszystkim jeszcze nie zastanawiałem. Jeśli chodzi o przekładnie to dysponuje przekładnią firmy Henglong od modelu Panthery 1:16. Przekładnie lekko używane raptem kilka godzin gdyż w modelu były wymieniane na metalowe. Co do elektroniki nie zastanawiałem się szczegółowo gdyż większość jest na zagranicznych serwisach a opisy są anglojęzyczne a niestety im no speac english. Ewentualnie myślałem że może w sieci znajdę jakiś ciekawy schemat elektroniczny i wykonam sam. Niejako że bawiłem się w fototrawienie to trafienie płytek nie stanowi dla mnie problemu pod smd oraz dwustronne. Programowanie mikro kontrolerów to też nie jest temat tabu więc kwestia tylko właściwego schematu elektronicznego i ewentualnie wsadu do procesora. Ale być może idę złą drogą, co do kosztów to oczywiście zawsze to jest bolączka każdego modelarza.

Pewnikiem jest że modelu nie zbuduje się w tydzień a więc w miedzy czasie pewnie znajdą się pieniądze na komponenty.
Co do elementów kupowanych to oczywiste że pewne elementy warto kupić gdyż wykonanie w własnym zakresie będzie bardzo trudne a może i wręcz niewykonalne.

Pozdrawiam
Romanov


Góra
  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 16:21 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Internet Explorer 8 Internet Explorer 8
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Plastikowa przekładnia w metalowym korpusie to bardzo złe połącznie. W metalowej chińskiej przekładni można zmielić zęby nawet w "stockowym" plastikowym modelu :)

Przy ograniczonych funduszach można wszczepić w model elektronikę heng-longa (łatwo kupić jako część zamienną, tak samo jak przekładnie). Oznacza to jednak że ograniczasz się do silników szczotkowych i dziwnych chińskich rozwiązań w kwestii aparatur.
Drugi wariant to... brak elektroniki i odpowiednie ustawienie aparatury, by to ona robiła za mikser (tutaj w efekcie - nie masz dźwięków).
Trzeci wariant to wydanie miedzy 100 a 300 EURO i zakup dedykowanej płytki (elmod, sgs, nie pamiętam tego trzeciego). Topowy i najbardziej uniwersalny jest elmod - z nim można już zaszaleć i napędzać model silnikami bezszczotkowymi.

Nie słyszałem by ktoś zrobił działającą własną płytkę sterującą.

Jak nie rozbudowujesz warsztatu ślusarskiego to zacznj od kupienia gotowych przekładni i gąsienic i do nich rysuj projekt.
Przykładowo obejrzyj to - http://www.mitosal.com/KV1.html
oraz http://mmodell.de/forum/index.php?page= ... eadID=5688
Na pewno są tańsze allegrowe oferty, ale jak chcesz budować metalowy model to nastaw sie na to że będzie on 2-3 razy cięższy od plastikowego, do którego dedytkowane są tańsze rozwiązania.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2014, o 21:48 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 16 cze 2013, o 19:14
Posty: 3945
Lokalizacja: Szczyrk
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Google Chrome 37.0.206 Google Chrome 37.0.206
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: IS-7 drukowany
Abrams SEP Tusk
Maus
SU-152
Jagdtiger
Jakiś postęp w projekcie?

_________________
Nasz FB: https://www.facebook.com/rctankpl/



Za ten post autor Amaral otrzymał podziękowanie od kevin(26 wrz 2014, o 10:21)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2014, o 07:50 


Firefox 32.0 Firefox 32.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
Przywołany do tablicy spieszę donieść że chwilowo projekt zawieszony. Swoją pracownie przeniosłem do innego większego pomieszczenia.
Obecnie mam kilka zleceń nad którymi pracuje ale to modele szkutnicze. W ten sposób zarobiłem sobie na nową tokareczkę z której jestem niezmiernie zadowolony :) Być może do wiosny będę miał też frezarkę :).
Obecnie skończyłem jeden z modeli szkutniczych :
Obrazek
moja obecna pracownia :
Obrazek
więcej szczegółów na http://www.rcmodel.com.pl

Pozdrawiam Serdecznie Całą Brać Pancerną

Romanov


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL