Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia





Teraz jest 28 kwi 2024, o 00:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 gru 2019, o 14:58 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 64

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2422
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Firefox 71.0 64 bits Firefox 71.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Biały napisał(a):
Chłopaki póki co skończcie ten temat bo to już robi się nudne :nos
Szczerze wierzę, że w niedalekiej przyszłości, któraś ze stron dostarczy kategorycznie dowody na poparcie swojej tezy, które raz na zawsze zakończą spór w temacie

To nie czytaj yes

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 gru 2019, o 17:14 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4113
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Google Chrome 78.0.390 Google Chrome 78.0.390
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: ze mnie :P
PrezesCKM napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=UNdKbaA0EPQ możecie mnie za to hejtować do woli, ale ta zabawka jest lepsza od schematu, pokazuje w jaki sposób za pomocą wału doprowadzenia mocy i tylko tego wału nie napędu głównego gąsienice poruszają się w przeciwnych kierunkach. :)

Przecież tu Prezes sam sobie zaprzeczył, bo na tym filmiku widać, że gąsienice obracają się przeciwstawnie - chyba, że ja już się pogubiłem, co kto chce udowodnić :nos

Ja nie mam niechęci do wydawnictw czy wydawców (bardzo proszę czytać ze zrozumieniem), bo sam podałem kilka źródeł z książek. Tylko wydaj mi się, że Prezes twierdzi/myśli, że jeśli w jednym czy dwóch artykułach takie coś nie było opisane, to to nie istnieje.
Podejmę próbę kontaktu z panem Waldemarem i dodatkowo Yuri Pasholokiem - do wydawnictwa Magnum X już napisałem ;)

PrezesCKM napisał(a):
Biały napisał(a):
Chłopaki póki co skończcie ten temat bo to już robi się nudne :nos
Szczerze wierzę, że w niedalekiej przyszłości, któraś ze stron dostarczy kategorycznie dowody na poparcie swojej tezy, które raz na zawsze zakończą spór w temacie

To nie czytaj yes

Brawo panie Prezesie - tu się zgadzam na 102% :friends :brawa :ok


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 gru 2019, o 18:50 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 64

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2422
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Firefox 71.0 64 bits Firefox 71.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Odpowiem Ci o co chodzi, przemieszczanie się gąsienic w przeciwne kierunki jest realizowane tylko i wyłącznie przy pomocy wału dostarczającego niewielką moc potrzebną do przyspieszania gąsienic i to jest pokazane na filmie za pomocą świetnej technicznej zabawki i jest to bardziej czytelne niż schemat. Jeśli chcielibyśmy obrócić 60-cio paro tonowego kolosa za pomocą tej mocy to rozwalilibyśmy ten mechanizm, w czołgu jest on o wiele delikatniejszy niż napęd główny, dlatego nigdy nikt nie zadziała w ten sposób i Tygrys ani inny ciężki czołg tak się nie obróci. Co innego gdy mamy przekładnie hydrostatyczne gdzie sterując przepływem cieczy stosunkowo łatwo zmienić obroty a nawet ją nawrócić wtedy gąsienice mogą przemieszczać się w dowolnych kierunkach nawet z różnymi prędkościami, ale ta przekładnia usytuowana jest w ciągu kół i sprzęgieł związanych z głównym wałem napędowym, jeszcze raz podkreślę moje wątpliwości co do Tygrysa, znajdzie ktoś coś konkretnego, to i ja się ucieszę, na razie pozostaję przy swoich wątpliwościach. :)

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 gru 2019, o 22:10 
Offline
st. chorąży
Avatar użytkownika

Wiek: 35

Dołączył(a): 14 maja 2015, o 23:42
Posty: 920
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Firefox 71.0 64 bits Firefox 71.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1680 x 1050 1680 x 1050
Model: GAZ 66 1/10
Czyli co? Mógł? No mógł - mechanizm BYŁ delikatny ale nie tak jak prezes pisze. Było zalecenie żeby tego nie używać chyba że sytuacja jest krytyczna i trzeba. Czy skrzynie się rozpadały po uruchomieniu tego? Pewnie kilka poszło w drzazgi w ciężkim terenie, ale założę się że odpowiednich warunkach dało się z tego normalnie korzystać.
W końcu po cholerę pisali by o tym w instrukcji skoro nie byłoby to możliwe?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 gru 2019, o 22:32 
Offline
sierżant

Wiek: 44

Dołączył(a): 17 wrz 2016, o 16:42
Posty: 471
Lokalizacja: Mysiadło
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Google Chrome Mobile 78.0.390 Google Chrome Mobile 78.0.390
Android Android
Screen Resolution: 485 x 969 485 x 969
Model: Kingtiger 1/6
The turning mechanism of the Panther tank only exhibits differential properties when turning in place, with the gearbox in neutral position. Turning the tank in place can only be done when the resistance on both tracks is identical. Due to the differences in resistance, turning is usually achieved around the track with the higher resistance.

Jeszcze raz to wkleje.

_________________
Nie byłeś nigdy w Samur w muzeum broni pancernej we Francji??Nie stać się aby odwiedzić Tank Musem w Bovington – zapraszamy do nas, zobaczysz sprzęt wojskowy w mniejszej skali. Dowiesz się jak samemu coś zbudować albo zmodyfikować. Gotowy??Ładuj odłamkowy!!Cel i pal………


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 gru 2019, o 23:06 
Offline
st. chorąży
Avatar użytkownika

Wiek: 35

Dołączył(a): 14 maja 2015, o 23:42
Posty: 920
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Firefox 71.0 64 bits Firefox 71.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1680 x 1050 1680 x 1050
Model: GAZ 66 1/10
A może Prezes nie zna angielskiego? My tu wklejamy niezbite dowody na to jak to działało a problem może leży gdzie indziej?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2019, o 01:35 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 64

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2422
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Firefox 71.0 64 bits Firefox 71.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Ja nie będę się upierał, a niezbity dowód to jaki, angielski opis, to ja Ci napiszę po rosyjsku i to też nie będzie niezbity dowód, za bardzo sobie wzięliście do serca udowodnienie czegoś czego tak naprawdę na forum nie jesteśmy w stanie udowodnić, jeszcze raz poproszę was o poszukanie jakiegoś rzeczywistego filmu, znacie dobrze angielski to może coś znajdziecie, ja wiem na 100% że każda instrukcja obsługi pokazuje jakiś promień skrętu, nigdzie nie ma zaznaczonego obrotu wokół osi i kropka. Teraz prowadźcie sami dalej tę dyskusję ja już się do niej nie będę odnosił. :)

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2019, o 02:37 
Offline
sierżant

Wiek: 44

Dołączył(a): 17 wrz 2016, o 16:42
Posty: 471
Lokalizacja: Mysiadło
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Google Chrome 72.0.362 Google Chrome 72.0.362
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Kingtiger 1/6
PrezesCKM napisał(a):
Ja nie będę się upierał, a niezbity dowód to jaki, angielski opis, to ja Ci napiszę po rosyjsku i to też nie będzie niezbity dowód, za bardzo sobie wzięliście do serca udowodnienie czegoś czego tak naprawdę na forum nie jesteśmy w stanie udowodnić, jeszcze raz poproszę was o poszukanie jakiegoś rzeczywistego filmu, znacie dobrze angielski to może coś znajdziecie, ja wiem na 100% że każda instrukcja obsługi pokazuje jakiś promień skrętu, nigdzie nie ma zaznaczonego obrotu wokół osi i kropka. Teraz prowadźcie sami dalej tę dyskusję ja już się do niej nie będę odnosił. :)


Prezesie nie denerwuj sie, to co po angielsku to jest przetlumaczone z rosyjskiego pisma o Pantherze :) masz racje nie jestemy w stanie udowodnic ale po to jest dyskusja. A zeby nie drazyc teamtu to zaklad o flache wodki na koniec i tyle. Bo nie ma sie co denerowac :)

_________________
Nie byłeś nigdy w Samur w muzeum broni pancernej we Francji??Nie stać się aby odwiedzić Tank Musem w Bovington – zapraszamy do nas, zobaczysz sprzęt wojskowy w mniejszej skali. Dowiesz się jak samemu coś zbudować albo zmodyfikować. Gotowy??Ładuj odłamkowy!!Cel i pal………


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2019, o 05:51 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4113
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Google Chrome Mobile 78.0.390 Google Chrome Mobile 78.0.390
Android Android
Screen Resolution: 412 x 869 412 x 869
Model: ze mnie :P
adikx5 napisał(a):


Plus ten fragment:
Załącznik:



Bardzo proszę Prezesa o przetłumaczenie.

Dodatkowo kilka(naście) postów wcześniej wrzuciłem instrukcję polową, a Khaki instrukcję techniczną, gdzie jest ten manewr opisany :jezor

Co do filmiku, to przecież jest ich kilka... :scratch



Za ten post autor adikx5 otrzymał podziękowanie od PrezesCKM(9 gru 2019, o 12:30)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2019, o 12:39 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 64

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2422
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 182 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Firefox 71.0 64 bits Firefox 71.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Czyli dochodzimy do konsensusu że w Tygrysie 1 była taka możliwość, ale nie używali bo się bali o mechanizmy, bardzo dziękuję za wyjaśnienie sprawy nurtującej mnie od momentu gdy zacząłem budowę dwóch moich kotów w skali 1:10 ,a było to już ponad 25 lat temu,pierwszy jest na filmach, ten drugi jest jeszcze nie dokończony, ale może się uda na Bytom. Szukajcie filmów na prawdę dokumentujących opisywaną sytuację, z dobrym angielskim będzie dużo łatwiej. Koniec "walki" zamykamy temat. :brawo

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL