Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia





Teraz jest 29 mar 2024, o 03:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 mar 2015, o 09:32 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Safari Mobile 5.1 Safari Mobile 5.1
iPad iPad
Screen Resolution: 768 x 1024 768 x 1024
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
adikx5 napisał(a):
UZI napisał(a):
... trzeba busa :(

może być taki "kobieco" niebieski iveco? :D :szydera


Bym żekł "damsko" niebieski :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 10:20 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Mozilla Mozilla
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
No i widzicie - tu jest problem. Taka wielkość makiety i jej elementów składaowych oznacza że damy sobie operacją logistyczną nieźle w kość... To trzeba jakoś uprościć. Ja mam takie małe autko... :(

Myślę o tym by ustandaryzować palety tak by wchodziły do każdego osobowego auta (po złożeniu tylnych foteli, tak żeby coś jeszcze do bagażnika weszło - czyli powiedzmy 1x0,6metra). Do tego zakładałem by nie szaleć z ich wysokością i elementy typu mosty i budynki transportować osobno (przy czym przyznaję się - nie zrobiłem dogłębnej analizy ani szkicu).

Każda "ekipa" przyjeżdżałaby w dwie osoby w aucie, z powiedzmy 6cioma fragmentami makiety. Przy 3ch obecnych ekipach (6 osobach) to by oznaczało 18 palet i 10,8 metra kwadratowego powierzni. Do tego można zrobić dwa typy palet - takie które składają się w konkretny sposób i są "czymś" - przyczułkami mostu, wałem ziemnym itp. (przy czym - są trudne w transporcie) oraz palety "wypełniajace" - proste, w miarę płaskie (tak by się je dało położyć jedna na drugiej do transportu).

Zakładam że organizator zapewni stoły - więc makieta stałaby na nich (takich jak w Bytomiu?). Mogłaby minimalnie wystawać poza ich obrys.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 11:12 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Safari Mobile 5.1 Safari Mobile 5.1
iPad iPad
Screen Resolution: 768 x 1024 768 x 1024
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
Moim zdaniem moduły winny pasować jak pług and play, czyli kazdy do każdego.
Wtedy kazdy z nas moze zrobic samodzielnie swój moduł i w zależności od liczby chcetnych na festyn, bedzie przeliczało sie to bezpośrednio na wielkość makiety.
Mysle ze UZI powinien zaprojektować cos takiego, w oparciu o bardzo słuszne zastrzeżenie Konrada, ze szerokosc winna umożliwiać transport w większości aut, na tylnich kanapach!
Jeżeli bedzie projekt, i sposob wykonania plus specyfikacja materiałów do budowy, kazdy w swoim warsztacie przystąpi do budowy "swojego" odcinka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 11:36 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Mozilla Mozilla
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
No tylko trzeba będzie ustalić kolory i typy wykończenia - żeby powiedzmy trawa była spójna.

UZI - może na potrzeby makiety założysz nowy wątek? Hmm - powiedzmy w modelach handmade.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 12:03 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 36.0 Firefox 36.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1024 x 768 1024 x 768
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
W podobny sposób makiety budują modelarze kolejowi, każdy robi jakiś tam wycinek i po złożeniu mają one do siebie pasować. Maja tylko jedną wadę każdy robi je trochę inaczej i nie wyglądają spójnie.

Zastanawiam się tylko czy jednak nie warto zrobić większych modułów na zasadzie samodzielnych stołów jak w pierwotnym projekcje. Transport wydaje się być kłopotliwy to wiemy. Jednak zawsze można wymusić na organizatorze pomoc w logistyce (zorganizowanie transportu). To w gestii organizatora imprezy jest taka organizacja aby impreza wypadała jak najlepiej. Więc jeśli chce występy RCtankPL na fajnej makiecie to powinien umożliwić jej dostarczenie z magazynu na miejsce pokazów. Obojętnie czy załatwi odpowiedni pojazd i kierowcę czy da kasę na wynajęcie przez nas odpowiedniego pojazdu. Koszt najmu nie powinien być wysoki na jeden weekend(200-400 zł + paliwo). Czasem ktoś znajomy może użyczyć nam odpowiedni pojazd na kilka dni i to załatwi sprawę. Od biedy możemy też poskładać się na koszt takiego transportu i też po sprawie. Transport makiety z jednego miejsca ma wile zalet, makieta może być większa z większych modułów o mniejszej ilości, i zawsze jest pełna. Uniezależniamy się też w dużej mierze od stolików organizatora.
Mniejsze moduły z propozycji Konrada są rozsądnym rozwiązaniem jednak jeśli skład przyjedzie okrojony to ilość modułów i tak nie pozwoli na jazdę po nich bo będzie to mniejsze niż stół który był w Bytomiu. A nie oszukujmy się nigdy nie uda żebrać się wszystkich.
I mam jeszcze jedno ale, jadąc teraz do Bytomia miałem zajęty cały bagażnik (fakt były tam pociski i spluwa) ale pudła z modelami i bagaż podręczny zajęły resztę miejsca. A w tym roku wyjątkowo pojechałem sam, kolejnym razem jeśli pojadę z kimś znajomym będzie jeszcze gorzej z miejscem. A najprawdopodobniej za rok przyjadę z rodziną bo młodsza córka już będzie mogła więcej podróżować, więc z miejscem ciężko będzie na model.

Proponuje też ogólnie wybrać jedną waszym zdaniem najlepsza imprezę do prezentacji całości dorobku RCtankPL w roku. Pozwoli to na dogranie wielu spraw logistycznych itd. dodatkowo wielu może się nataki wyjazd przygotować i może uda się zebrać dosyć duża grupę ludzi. Przy angażowaniu się w dużą ilość imprez pewne jest że ilość uczestników będzie dużo mniejsza. Nie mówię tu o tym aby rezygnować z prezentacji na innych imprezach, Jednak na tych mniej istotnych z naszego punktu widzenia ograniczył bym się do wystawienia modeli do oglądania i pojeżdżeniu po podłodze lub trawniku od czasu do czasu. A na ta najważniejszą imprezę (jak w tym roku w Bytomiu) rzucił bym całe siły i wszelki środki. Wtedy jesteśmy przygotować naprawdę świetną prezentację która będzie zapamiętana. Jednocześnie przygotowywanie jednej porządnej prezentacji w roku jest osiągalne dla uczestników i akceptowanie absorbujące. Dodatkowo spotkanie pełnej ekipy raz w roku jest wydarzeniem na które się czeka z niecierpliwością i biorący w tym wydarzeniu ludzie chętnie poświęca swój prywatny czas. Częste zbieranie ekipy i wykonywanie męczących zajęć w wolnych chwilach będzie działało demotywująco i po pewnym czasie ludzie zaczną się wykręcać (wiem to z doświadczenia bo już przerabiałem takie sytuacje).

Co do transportu jeśli organizator nie bezie chciał wspomóc nas w transporcie to trudno nie zabierzemy makiety i już, trochę problemów z głowy. Wtedy stawiamy modele na stole i jeździmy po czym się da.

Takich kilka przemyśleń co do tematu :oops:

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 12:37 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Safari Mobile 5.1 Safari Mobile 5.1
iPad iPad
Screen Resolution: 768 x 1024 768 x 1024
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
Bardzo słuszne UZI, dzieki za aktywność w dyskusji. Twoje rady sa najcenniejsze.
Rozmawiałem z vanLeopoldem i my proponujemy na najbliższy czas taki scenariusz. Napisz UZI co myslisz. Na wortalu po podjęciu decyzji zamieścimy grafik, tak zeby był czytelny i kilka liczników hehehe :D
Zatem uważamy ze powinnismy celować w 2016 na Bytom jako główna imprezę forumowa. Po sukcesie w Bytomiu za rok (makieta itp) jedziemy na Węgry i tyle.
W tym roku jeszcze Krakow. Tylko krakow.

Odnośnie makiety uwazam ze powinnismy ja budować w wersji to transportu własnego.
Ty UZI mozesz zbudować np same mostki, lub domy, ktore zmieścisz bez problemu, a makiety przyjadą z innych kierunków swiata na festyn, tu czy tam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 12:56 
Offline
st. chorąży sztabowy
Avatar użytkownika

Wiek: 45

Dołączył(a): 28 lip 2014, o 22:41
Posty: 1156
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Firefox 36.0 Firefox 36.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
Model: Panzer IV H, Stug III B, Kubuś, Marder III, Jagdpanther
Jeśli chodzi o makiety modułowe kolejowe to kiedyś trochę się tym interesowałem. Głownie Polską Makietą Modułową której inicjatorem był Pan Leszek Lewiński. On tez opracował założenia takiej makiety, których teraz nie mogę znaleźć. Przy takiej makiecie problemem jest sytuacja gdy ktoś nie dojedzie i zabraknie jakiegoś segmentu. Głównym założeniem takiej makiety z tego co pamiętam jest ujednolicenie krawędzi segmentu. W momencie gdy kogoś zabraknie, kolejny segment musi zastąpić brakujący i pasować do poprzedniego. Z tego też biorą się później niespójności. Należy też pamiętać, że makiety kolejowe zazwyczaj są podłużne, a nasza, przynajmniej ta ze schematu jest kwadratowa co znacznie utrudni zastępowalność modułów.

Jeśli chodzi o pojawieniu się z własną makietą to przy tej skali nie wyobrażam sobie transportowania czegoś na czym dało by się sensownie pojeździć samochodem bo raczej nie będę miał na to miejsca.

_________________
Profil G+ https://plus.google.com/u/0/101254460641392853830


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 14:35 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Mozilla Mozilla
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Ja mam taki pomysł/propozycję. Z racji tego że z Kevinem mieszkamy blisko zaczeniemy coś rzeźbić we dwóch możliwie szybko (znając kevina - pojutrze). Oczywiście jeśli kogoś z naszego rewiru będzie też korcić to zapraszamy.

Jak przejdziemy "okres ząbkowania" to ci co mieszkają dalej się do nas dołaczą. W trakcie prac opracujemy i opublikujemy wspólny standard.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 14:43 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 36.0 Firefox 36.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1024 x 768 1024 x 768
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Policzyłem że na mniejsze segmenty, przy założeniu tej samej powierzchni pokazowej, trzeba około 5m3 (czyli o metr więcej bo będzie więcej elementów konstrukcyjnych) przestrzeni na makiety. Prz założeniu ze bagażnik mojego Forda może zmieścić 500l (litrów) czyli 0.5m3 potrzebujemy 10 Fordów Focusów kombi na przewiezienie makiety (samej). Jeśli zdemontujemy tynie siedzenia to w tego samego Forda wchodzi 1500l czyli 1.5m3 więc wtedy wystarczą cztery fordy :nea
Kierując się wcześniejszymi założeniami wychodzi jeden Fiat Ducato i jeszcze jest miejsce na inne graty. Jak by na to nie patrzyć będzie taniej i lepiej niż angażować X ludzi i kilka samochodów.

Tak dla przykładu:
http://www.micar.pl/pl/dostawcze.php

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2015, o 14:54 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 36.0 Firefox 36.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1024 x 768 1024 x 768
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Jesteście w goręcej wodzie kąpani :nea . Ja tak nie lubię działać chyba że muszę. :scratch
Jestem zwolennikiem przygotowania założeń, potem projektu, podzielenia zadań i wykonawstwa. To co chcecie zrobić wydaje mi się marnotrawstwem czasu i środków. Do kolejnego Bytomia jest praktycznie jeszcze rok więc to dość czasu aby opracować ten projekt porządnie i wspólnymi siłami zrobić coś interesującego :ok
Takie jest moje zdanie, za akcje na łapu capu i roboty na kolanie się nie biorę :pala
Szkoda prądu :zły

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Ostatnio edytowano 18 mar 2015, o 14:59 przez UZI, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL