Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 21:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 mar 2015, o 15:45 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Opera 12.17 Opera 12.17
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
Dla doprecyzowania naszego z Konradem pomysłu poniżej przedstawiam dokumentację fotograficzną.
Otóż makieta ma się składać jak panele podłogowe czy kfelki. Każda pasuje do każdej i nie musi być komplet, aby pasowały do siebie.
Warunkiem koniecznym jest to, aby każda spełniała pewne wymiary, co do wielkości i odległości wejścia i wyjścia drogi.
Ja narysowałem tylko jedną drogę, ale nie widzę problemu aby była pętla i również całość spełniała te same parametry. Na 1 i 2 rysunku wymieniona kolejność poszczególnych makiet, z 3 wyciągnięta jadna ze środkowych makiet.
Takie projektowanie pozwoli moim zdaniem osiągnąć zakładane cele:
1) każdy z nas może budować w oparciu o projekt;
2) każdy z nas wiezie na pokaz swoją cześć - dowolną ilość makiet;
3) możemy je łączyć dowoli;
4) koszty każdy z nas sam sobie określa;
5) każdy z nas wybiera scenerię - to akurat moim zdaniem ważne, bo będzie to odpowiadało poziomowi umiejętności i ambicji. Możemy tylko ogólnie ustalić w pierwszej mobilizacji ogólne formuły każdej z prac, aby się nie okazało że mamy 7 bajorów z mostem tylko.
Wytłuściłem, żeby tekst nie gubił się na tle zdęć.




Obrazek

Obrazek

Obrazek



Za ten post autor kevin otrzymał podziękowanie od HengLong(24 mar 2015, o 15:50)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2015, o 15:54 
Online
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Mozilla Mozilla
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Mi się wydaje że gadamy o tym samym, tylko dobór słów nas myli :)

Dodałbym że mogą być elementy występujące jako sekwencja - jak ktoś chce zrobić przykładowo most to nie zmieści go na jednym elemencie więc jeden element pierwszy przyczółek, drógi most właściwy i trzeci drugi przyczółek - i tylko skrajne krawędzie muszą być standardowe.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2015, o 20:04 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 36.0 Firefox 36.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1024 x 768 1024 x 768
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Projekt wspólnej makiety rodzi wiele opinii i pomysłów czasami podobnych czasami sprzecznych to dobrze bo może wyłonić się z tego ciekawe przedsięwzięcie. Które jeżeli uda się zrealizować może być bardzo wartościowym i innowacyjnym pomysłem. Na pewno w kategorii modelarstwa czołgowego RC w skali 1/16 bo nigdzie nie widziałem w sieci takiej makiety o której myślimy. Najczęściej budowniczy makiet do pokazów pancerki 1/16 ograniczają się do usypania kilku górek z piasku i ziemi które cały czas ujeżdżają, czasem dodają jakieś elementy scenografii. Najczęściej mamy do czynienia z makietami plenerowymi budowanymi na zewnątrz przy jakiejś tam okazji, które są przeważnie jednorazowym przedsięwzięciem. Jednak chyba nikt nie pokusił się na makietę o nieco trwalszym charakterze która można by prezentować w różnych miejscach niezależnie od pory roku i warunków. Dlatego polemika w tym temacie ma wyjątkowy charakter. A przy odpowiednim zaangażowaniu może coś nawet z tego wyjdzie.

Jeśli chodzi o mój pomysł, to projektu jeszcze nie sprecyzowałem jeszcze do końca. Niemniej wszystkie rozwiązania techniczne już ogarnąłem w głowie , część jest w szkicach a część w cadzie. Makieta powinna być duża aby było jak najwięcej radochy z jazdy. Na takim festiwalu jak Bytom nasza makieta powinna być gwoździem programu a reszta atrakcji to dodatek do niej. Wydaje mi się że część z nas nie jesteście przekonana do mojej koncepcji, może boicie się że jej realizacja jest zbyt trudna, złożona, decyzja należy do wszystkich, jak chcecie. Ale uważam że koncepcja ta jest możliwa do realizacji przy odpowiednim zaangażowaniu kilku osób. Ważne jest aby wszyscy tego chcieli i nie wymiękali i dali z siebie jak najwięcej wtedy sukces murowany. Niemniej nie powinien to być cel ponad wszystko bo zamiast wzmocnić grupę tylko ja osłabi, więc radochy nie będzie.

Mam pewne doświadczenia z podobnymi przedsięwzięciami ponieważ czasem przygotowuję projekty urządzeń których budżet wynosi czasem setki tysięcy złotych. Wykonuję wraz z zespołem ludzi wszelkie prace konieczne do uruchomienia projektu od A do Z. W zakres tych działań wchodzi analiza problemu, przygotowanie wstępnych założeń, wykonanie projektu i kosztorysu, projektu szczegółowego , potem koordynuje budowę, w to wszystko wchodzi szereg procesów logistycznych na każdym etapie realizacji projektu. Zajmuję się takimi sprawami bo lubię to robić i nawet mi to wychodzi. Potrzeba do tego pewnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności, a także smykałki. Przede wszystkim wyobraźni która podpowie co i jak. Moje doświadczenie podpowiada mi że ten projekt nie jest trudny, a nawet dosyć prosty i jedyne zagrożenia to koszty i logistyka przedsięwzięcia.

Ja już mam projekcje tej makiety w głowie, i wiedze ją oczami wyobraźni tak jak gdybym ja dotykał, choć pewne szczegóły w tym wyobrażeniu są mniej istotne i nabiorą one znaczenia we właściwej chwili. Po prostu nie są one kluczowe dla projektu początkowym stadium i nie wpływają znacząco na całość, po prostu szczegóły.

Kilka kluczowych założeń już przedstawiłem wcześniej teraz odniosę się do reszty.

Zacznę od odpowiedzi dla Kevina:

Kev.:”gdzie stoły mają się znajdować na codzień, w czasie prac nad nimi, a także kiedy będą gotowe;”

Gotowa makieta ma być magazynowa w jednym miejscu, strych, garaż, stodoła itp. Jeśli potrzeba to dysponuje takim miejscem. Ma być tak zmagazynowana aby dwóch ludzi mogło ją załadować do samochodu dostawczego w czasie nie dłuższym niż 30min. Planuję wykonanie jakiegoś stelaża (z kółkami?) na którym były by moduły położone (pionowo) i spięte w całość taśmą.
W czasie budowy trzeba by się skrzyknąć na powiedzmy 2-3 dni w 2-4 osoby i zrobić główny montaż w jednym miejscu. W razie czego dysponuje takim miejscem u znajomego.
Poszczególne mniejsze elementy zagospodarowania przestrzeni chętni mogli by zrobić u siebie i po skończeniu wysłać je do spasowania z resztą makiety. Większość elementów zagospodarowania przestrzeni musi być demontowana z makiety na czas składowania i transportu.

Kev.:" w jaki sposób transportować;"

Transport to największa trudność bo nawet zdemontowana makieta zajmie sporo przestrzeni i o samochodzie osobowym można zapomnieć. Dlatego przewiduję potrzebę zdobycia środka transportu na czas przewiezienia makiety z miejsca składowania na miejsce wystawowe. Źródłem pojazdu może być ktoś z nas który taki pojazd posiada, a jeśli nie to można taki samochód nająć za akceptowalne pieniądze (gdzieś podąłem przykładowy link wcześniej) Źródłem finansowania takiego najmu może być składka własna, sponsoring lub najlepiej aby zainteresowany organizator imprezy który chce nas ściągnąć na pokaz wraz z makietą niech pokrywa koszt transportu. Przy organizacji dużych imprez taki koszt nie powinien być problemem. Zakładam że częściej jak dwa razy do roku nie będziemy tej makiety transportować, sądzę tak po sobie gdyż wiem z doświadczenia że dwie duże imprezy modelarskie w roku mi wystarczą a na inne i tak brak czasu.

Kev.:” kto będzie "troszczył" się aby wszystkie makiety były konserwowane (pewnie będą wymagały napraw);”

Na pewno ochotnik się znajdzie, jeśli makieta była by u mnie , mogę to być ja.

Kev.:” kto będzie zajmował się "przeprowadzką" makiet do transportu i rozładunkiem (zakładając że np. miałby to być Bytom, makiety na śląsku, a Konrad w pracy lub na delegacji = niedostępny, Uzi nie przyjeżdża bo coś tam, wtedy ja musiałbym to w piątek z żoną tagrać do tira);”

To zależy od miejsca stacjonowania makiety. Tak dla przykładu makieta jest u mnie i trzeba ją przerzucić do Bytomia, a ja nie mam czasu albo mnie nie ma. Proszę kolegę po klindze ze ma być tu i tu o tej i o tej wydać i pomóc załadować kierowcy makietę do samochodu. Kolega tam jedzie choćby nie wiem co i pomaga włożyć makietę do samochodu. Sądzę że dwie osoby wystarczą do załadunku makiety. Transportem musiała by się zając osoba chętna która dysponuje samochodem własnym lub najętym i poświęci czas na przewiezienie makiety. Jeśli makieta była by u mnie to pożyczam auto na weekend wrzucam makietę do auta dostawczego z pomocą kolegi i jadę d Bytomia. Jeśli byłby to na przykład ktoś ze śląska to już gorzej bo musiałby po makietę przyjechać i następnie odwieźć z powrotem. Tutaj niewątpliwie lepszy jest pomysł Konrada że każdy przywozi jakąś część makiety ze sobą i na miejscu składamy z tego co jest. Niemniej czasem ktoś nie przyjedzie ktoś zapomni i jak znam życie z całej makiety będą cztery kawałki czyli mniej miejsca niż na tych stołach co były ostatnio w Bytomiu. Tak dla przykładu jestem w stanie zrobić jeden z fragmentów takiej makiety ale nie raczej wątpię że byłbym w stanie ja ze sobą zabrać na następny Bytom, gdyż przeważnie na imprezy jadę z rodziną (ten rok był wyjątkowy, bo trzymiesięczna córka nieco skomplikowała logistycznie cały wyjazd więc zdecydowaliśmy że jadę sam) A jak włożę cały inwentarz z bagażami do auta to może już być mało miejsca na czołg. Dlatego wolę aby ktoś przywiózł całą makietę w całości na miejsce, wydaje mi się to bardziej praktycznym rozwiązaniem.

Kev.:” finanse. Jeżeli makieta ma być taka jak ją zaprojektowałeś, to powyższe kwestie wymagają stałego finansowania, czyli składek z naszej strony?”

Co do finansowania to jakiej makiety byśmy nie chcieli to wymaga ona forsy. Obojętnie czy tu przeznaczymy pieniądze fizycznie na makietę robioną wspólnie czy na makietę z elementów robionych indywidualnie, tak czy siak trzeba zainwestować. Niektórzy zrobią to taniej niektórzy drożej. Z oświadczenia wiem że robienie projektów osobno i połączeniu ich w całość nie zawsze wychodzi taniej. Kosztem też będzie czas i materiały które z pewnością każdy z nas wniesie indywidualnie. Składka czy sponsoring przez kogoś to jak na razie jedyne możliwości finansowania.
Trochę też nie do końca wypowiedziałem się jasno na temat składania modułów sugerując jakąś firmę. Nie do końca miałem to na myśli. Chodziło mi o to że pewne elementy mające wpływ na powtarzalności lepiej zamówić u jednego wykonawcy bo wtedy ryzyko błędu i niedopasowania elementów jest mniejsze. Tak dla przykładu sklejkę najlepiej zamówić w jednej firmie o określonych wymiarach, płacimy tylko raz, lepszą ceną (za ilość) i wszystkie elementy są takie same bo ucięte na tej samej maszynie i przez tego samego człowieka. To samo dotycz składanych nóg jeśli każdy będzie robił je osobno nawet z rysunków wykonawczych to jestem pewny że wyjdą nieco inaczej, takie życie. Dlatego wolałbym nogi zlecić firmie która na odpowiedniej obrabiarce zrobi odpowiednią ilość takich samych elementów które później wystarczy tylko poskładać. Mamy wtedy pewność że wszystko będzie do siebie pasować. Elementy które nie wymagają już tyle uwagi wolał bym zrobić we własnym zakresie.

Kev.: „techniczna. Jeżeli wykonanie wstępne makiet (podstaw) ma być wykonane przez firmę zewnętrzną to gdzie ma zostać przewieziona całość. Bo wtedy chyba musiałoby to znajdować się w jednym miejscu i "ekipa" może pracować nad formowaniem górek i mostków”

Częściowo już odpowiedziałem na to pytanie wcześniej, ale powtórzę wolał bym abyśmy makietę robili wspólnie, to scementuje grupę. Jednak z pewnych względów będzie to niemożliwe więc warto by było się podzielić robotą. Na pewno była by potrzeba spotkania się w jednym miejscu na weekend w kilka osób i np. poskładać razem wszystkie moduł z zebranych wczesnej części. Chętni musieli by poświęcić weekend i przejechać w jedno miejsce i to zrobić. Wtedy jest gwarancja ze wszystkie moduły będą do siebie pasować. Gotowe moduły można by było pomalować aby je zabezpieczyć przed wilgocią .Następnie gotowe moduły rozesłać po ludziach którzy by chcieli je zagospodarować jednocześnie dając im wstępne założenia co i gdzie miało by być aby pasowało to do koncepcji. Jednak nie narzucać do końca metod i technik wykonawstwa niech będzie to kreatywne zajęcie. Warto by było też takiego wykonawcę obdarować np. sztuczną trawą tak aby u wszystkich była taka sama. Osoby które nie mają miejsca lub możliwości wykonania całego modułu mogły by wykonać mniejsze elementy zagospodarowania przestrzeni wg uznania. Trochę tego będzie: Mostek, przyczółki, przeszkody, zapory, bunkier, drzewa, krzewy, może budynki, oświetlenie, figurki, pomysłów jest wiele, można jeszcze coś wymyślić. Po uzbrojeniu modułów w całość trzeba by się spotkać znowu razem złożyć makietę do kupy. Zobaczyć jak wygląda, poprawić co trzeba. Podmalować i przygotować do składowania. I potem tylko z niej korzystać ewentualnie modyfikować, rozbudowywać, naprawiać według potrzeby.

Podoba mi się pomysł Keva I Vana ze zmiennością modułów i jest on zbieżny z moim projektem gdyż kwadratówe moduły które narysowałem można zestawiać dowolnie, choć niektóre z nich były by lepiej wykorzystane gdyby były ustawie w odpowiedniej kolejności. W mojej koncepcji tez można dodawać do makiety nowe moduły. Przedstawiłem w projekcie nogi rozkładane które mają mieścić się w module makiety po złożeniu bo to fajne rozwiązanie i nikt nigdy nie zapomni nóg oraz nie wywróci modułów które na takich nogach będą bardziej stabilne niż na kobyłkach z marketu. A składane nogi mają ta zaletę że makietę stawiamy bez oglądania się na stoliki od organizatora (które nie zawsze są). Jednak jak ze wszystkimi fajnymi pomysłami tak i z tymi nogami będzie trudniej i drożej.

Już dzisiaj wymiękam w pisaniu bo wcześniej robiłem założenia do nowej maszyny ponad pięć godzin, dziś już dość.

Komentujcie, piszcie, rzucajcie pomysły, zróbmy ten projekt :ok

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2015, o 20:40 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Google Chrome 41.0.227 Google Chrome 41.0.227
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
OK!
Reasumując teraz proszę Państwa o swoje głosy, za i przeciw. Oraz o deklarację angażu jeżeli któryś z projektów jest preferowany.
Ci którzy nie biorą udziału w dyskusji również :)
Bernard, Romanov, Sławek i cała pozostała rzesza, co myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2015, o 22:24 
Online
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Google Chrome 41.0.227 Google Chrome 41.0.227
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
UZI, ale grubo pojechałeś :) w tym zadeklarowałeś coś czego się obawiałem - że weźmiesz dużo na siebie.

Pomyśl - czy da się zacząć od czegoś niedużego, prostego, co jednocześnie byłoby pierwszym krokiem w realizacji Twojego planu? Nie sądzę byśmy na dzień dobry zebrali kwotę rzędu 4k zł... Mimo wielu zalet efektu skali to jednak byłbym za rozłożeniem projektu w czasie.
Może zróbmy inaczej - podlicz koszt samej podstawki - jednego modułu (samej drewnianej konstrukcji, bez makiety). Znając go zobaczymy ilu jest chętnych by wejść w to teraz.

Takie podejście do makiety przy założeniu że mamy dobre modele pozwoliłaby nam się pokazać w wielu miejscach - niekoniecznie w kraju. Przyznaję taki pomysł jest wariantem bardzo ambitnym.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2015, o 23:14 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 16 cze 2013, o 19:14
Posty: 3945
Lokalizacja: Szczyrk
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Google Chrome Mobile 41.0.227 Google Chrome Mobile 41.0.227
Android Android
Screen Resolution: 360 x 640 360 x 640
Model: IS-7 drukowany
Abrams SEP Tusk
Maus
SU-152
Jagdtiger
Jeżeli chodzi o mnie to myślałem jak Basten. Każdy przywozi na imprezę swoje moduły. Ale jak napisał UZI, ktoś może nie dojechać i robi się problem. Ale można temu zaradzić poprzez ustandaryzowanie elementów tak, żeby w pewnym stopniu dowolnie je łączyć. Po prostu żeby układ "klocków" nie był stały. Żeby można było mieć możliwość łączenia danego elementu z wieloma innymi. Tutaj jest konieczne dobranie takich samych kolorów, trawy, czy drogi w odpowiednim miejscu.

No i byłbym za tym żeby koszta nie były duże. Chciałbym tutaj pomóc i zrobić jakiś modulik. Włożyć coś od siebie.

Pewnie niewiele wniosłem tym postem ale takie moje skromne zdanie na ten temat.

_________________
Nasz FB: https://www.facebook.com/rctankpl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2015, o 23:39 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Safari Mobile 5.1 Safari Mobile 5.1
iPad iPad
Screen Resolution: 768 x 1024 768 x 1024
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
Amaral napisał(a):
Chciałbym tutaj pomóc i zrobić jakiś modulik. Włożyć coś od siebie.
Pewnie niewiele wniosłem tym postem ale takie moje skromne zdanie na ten temat.

Wniosłeś wiele!
Jest nas juz czworo do projektu!
:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2015, o 07:31 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 40

Dołączył(a): 25 lut 2013, o 12:22
Posty: 3340
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy
Firefox 36.0 Firefox 36.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Tiger I 1331
King Tiger 222
M1A2 Abrams SEP
Ja chętnie dołączę w produkcji "nawierzchni" modułów, czy wszelkiej infrastruktury znajdującej się wyżej niż sklejka. :) Materiałów modelarskich dostępnych jest w cholerę trzeba tylko dobrze je dobrać i zastosować. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2015, o 07:51 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Safari Mobile 5.1 Safari Mobile 5.1
iPad iPad
Screen Resolution: 768 x 1024 768 x 1024
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
Pięciu :D
Kto jeszcze?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2015, o 12:31 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 61

Dołączył(a): 18 mar 2015, o 13:30
Posty: 434
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Firefox 36.0 Firefox 36.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1280 x 800 1280 x 800
O.K. tankisty :brawa
Jeśli chodzi o mnie to chętnie wykonam elementy tzw. infrastruktury.
Jednak uważam, że wymienność modułów jest tu problemem, ponieważ o ile górki, chałupki, drzewa mostki, czy też zapory itp. można ustawiać dowolnie o tyle droga musi mieć ciągłość bo inaczej wygląda to kiepsko.
Reasumując:
Kiedy jest jakaś impreza, na której można byłoby pogadać na ten temat? Forum zostawmy do konkretnych ustaleń. Przepraszam za pytanie o imprezę, ale wolę pracować w czasie wolnym (nie mam go za dużo) nad modelami niż przekopywać dziadka googla :)

_________________
Kto nic nie robi, nic nie spieprzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL