Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia





Teraz jest 29 mar 2024, o 03:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Regulamin działu KUPIĘ/SPRZEDAM

1. Sprzęt należy dokładnie i sumiennie opisać, podać wszelkie wady i stan.
2. Należy wstawić aktualne zdjęcia przedmiotu
3. Należy podać cenę, lub jeżeli to aukcja, zaznaczyć w temacie i podać link do aukcji.
4. Należy unikać zbędnych komentarzy odnośnie ceny, chyba że ta jest z kosmosu i może narazić na straty kupującego.
5. Ogłoszenie bez zdjęcia i ceny będzie usunięte.
6. Rezerwacje najwyżej na 24h, chyba że sprzedający napisze inaczej, rezerwacja oznacza zgodę na warunki sprzedaży w tym cenę.
6. Kolejność zgłoszeń w wątku, chyba że w ogłoszeniu napisane jest inaczej.
7. Odświeżanie nie częściej niż co 3 dni



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lis 2021, o 20:10 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 95.0.463 Google Chrome 95.0.463
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Zgadza się Adi. Już o tym pisałem przy okazji uzasadnienia wzrostu ceny ( przy jednoczesnym okrojeniu funkcjonalności ) nowej Wersji Elmoda. Po chwilowym kacu jakiego miałem po zakupie pod koniec października karty graficznej za 1200PLN wartej w 2019/2020 600PLN...stwierdziłem że nie ma na co czekać. Tanio to już było...
Teraz ( godzina 20:08 ) EURO kosztuje już 4,67PLN i nadal jest w trendzie wzrostowym ( do rana jeszcze może urosnąć ). Jutro spodziewam się 4,68.
Pamiętajcie że jutro Black Friday a co najmniej do 6 grudnia czeka nas :"Rajd św. Mikołaja"- czyli zakupowe szaleństwo, które może spotęgować wzrosty kursu walut ( i akcji na giełdzie ). Nie jest to najlepszy czas na zakupy ( nie tylko w dziale hobby ) IMO. Ale tak jak Adi i wiele innych osób ostrzega. Czeka nas wzrost cen w każdej branży, wiec jak ktoś musi to już chyba lepiej teraz wysupłać swoją krwawicę.
Co do PayPal to ich spread walutowy to rozbój, ale przelew on-line w czasie rzeczywistym i 180 dni ochrony ( gwarantowanej przez PayPal z ochroną prawną w UE a nie Chiński odpowiednik z ochroną w Chinach... ) może być niekiedy argumentem ( szczególnie podczas zakupów z Chin często z opóźnioną dostawą do 3-5 m-cy ). Zakupy w zaufanym sklepie w UE to inna sprawa. Tu można zaufać przelewom walutowym. A te na terenie UE to są one coraz wygodniejsze i tańsze.

Przelew SEPA do kraju w UE w mBanku jest bezpłatny. Dodatkowo zakup waluty ( EURO ) w kantorze mBanku to średnio +0,01 PLN od kursu FOREX ( kurs aktualizowany co 30sek ). Tak że jak się chce to rozwiązanie się znajdzie ;)

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss



Za ten post autor ABRAMSKY otrzymał podziękowanie od Kaczor(18 lis 2021, o 20:44)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2021, o 20:46 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Firefox 94.0 64 bits Firefox 94.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1440 x 810 1440 x 810
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Dzięki! Faktycznie nie zauważyłem tej opcji w mbanku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2021, o 23:30 
Offline
st. chorąży sztabowy
Avatar użytkownika

Wiek: 37

Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 08:08
Posty: 1263
Lokalizacja: Las Vegas Północnego Mazowsza
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Google Chrome 96.0.466 Google Chrome 96.0.466
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: T-34/85
Sherman Mk III
Sherman Mk III
Cromwell Mk VIII
Mark IV
Panzer IV Ausf. G
Panther Ausf. G
Faktycha, trzeba się dozbrajać bo tanio...to już było :nea


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2021, o 06:25 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4104
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Google Chrome Mobile 96.0.466 Google Chrome Mobile 96.0.466
Android Android
Screen Resolution: 360 x 800 360 x 800
Model: ze mnie :P
Korzystaliście z tej ochrony kupujących w PayPal? Ja tak... Nie dość, że czas oczekiwania na odpowiedź od nich to 3-4 dni na każdą wiadomość, to jeszcze przez złe pokierowanie mnie przez konsultanta. Nie przekształciłem reklamacji w rozszczelnie (konsultant stwierdził, że samo się to z automatu zrobi) i straciłem (na szczęście tylko) około 120 zł... :decha ok, moja wina, bo mogłem poczytać, a nie wierzyć na słowo.
Drugi raz tej samej reklamacji nie da się otworzyć! :piorun
Także jeśli zgodzicie się na wymianę/dostałanie towaru, a ten będzie nieodpowiedni/nie działający, to bye bye pieniądze... :zły
Bardzo słabo intuicyjny i dziwnie napisany jest cały regulamin paypal. Wysyłka pieniędzy "do rodziny" opłata za transakcję...
W aliorze też się da zrobić przelew express, no ale Kaczor o to nie pytał... Jego pieniądze, jego sprawa. ;) niech się tylko pilnuje i czyta co tam w tym złodziejskim paypalu pisze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2021, o 07:13 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 96.0.466 Google Chrome 96.0.466
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Miałem sytuację z brakiem towaru mimo zapłaty (Axels Modellbau) i zaginioną paczką (Forgebear) i oba zakończyły się na moją korzyść. Na Aliexpress faktycznie działa szybko pod tym względem ale tam pewnie zaginiona paczka jest wliczona w koszty sprzedawcy więc spory są od ręki załatwiane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2021, o 07:48 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4104
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Google Chrome Mobile 96.0.466 Google Chrome Mobile 96.0.466
Android Android
Screen Resolution: 360 x 800 360 x 800
Model: ze mnie :P
Ok, tylko wiesz, że robiąc grupowe, to powinieneś się postarać o jak najkorzystniejsze warunki, bo wiadomo, że duża kwota to i szansa negocjacji... Jeśli coś wynegocjujesz to zapewne pokryje to koszty transakcji PayPala.
Ja nie mam zamiaru nikogo pouczać, ale chlopaki wiedzą ile kasy się przez moje ręce przelało i ile nieraz udało się zaoszczędzić. To tylko 20gr na 1euro, ale co w wypadku kiedy robisz zamówienia po 3-4k euro (nasze najwięcej warte chyba ponad 3,5k)? Wtedy już robi się z tego suma.
Nie wiem czemu boisz się zwykłego przelewu, którego gwarantem jest bank prosperujący w Polsce z powodzeniem od kilkudziesięciu lat. Zwykly (SHA chyba) do 3 dni roboczych idzie, a Dominik nieraz już na drugi dzień miał. Natomiast jest też opcja express - nigdy bie korzystałem, bo Dominique zawsze wysyłał maksymalnie na następny dzień - nawet jak kasa mu jeszcze nie wpłynęła.
:ok


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2021, o 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 96.0.466 Google Chrome 96.0.466
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Ostatnie od Dominika kupujemy drobnicę więc na żadne zniżki nie liczę. Euro najdroższe od dekady więc większe zakupy odłożone na świętego nigdy.

Okazuje się że mam w mbanku "kantor" więc żadnych Aliorów nie muszę zakładać (wymagane są papierowe dokumenty wysłane kurierem). Zmyliło mnie, bo wchodząc w koszyk na rctank.de nie widzę opcji przelewu - tylko PP.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2021, o 11:24 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 95.0.463 Google Chrome 95.0.463
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Kaczor napisał(a):
Euro najdroższe od dekady więc większe zakupy odłożone na świętego nigdy.

Nie trafiłem z kursem wczoraj. Dziś nie po 4,68 a już po 4,69 na Forex ;)

Kaczor napisał(a):
Okazuje się że mam w mbanku "kantor" więc żadnych Aliorów nie muszę zakładać (wymagane są papierowe dokumenty wysłane kurierem). Zmyliło mnie, bo wchodząc w koszyk na rctank.de nie widzę opcji przelewu - tylko PP.

Witaj Kaczor
Poniżej aktualne ( pytałem przed kilkoma minutami ) informacje na temat płatności walutowych w mBanku. Uwaga. Jeden warunek. Musisz złożyć wniosek o konto w walucie z której będziesz chciał korzystać ( zazwyczaj EURO ). Konto jest bezpłatne.

Cytuję doradcę:
"Dzień dobry:) Za przelew SEPA nie pobieramy opłaty.
Konta walutowe osobiste są bezpłatne:)
Przelew SEPA zrealizuje Pan tylko w euro w obrębie krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii. Przelew może Pan wykonać do banków, które przystąpiły do systemu SEPA. Za przelew SEPA nie pobieramy opłaty. Odbiorca otrzyma przelew najpóźniej następnego dnia roboczego.
Rachunków można mieć kilka jeśłi chodzi o waluty będzie pokazane na wniosku w opcji finanse -rachunki - nowy rachunek - eKonto walutowe :) "

Dodam tylko ze poziom obsługi na Czacie mBanku jest prima sort. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mi nie pomogli. I nie - nie jestem/i nie byłem pracownikiem mBank hahaha. :england

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss



Za ten post autor ABRAMSKY otrzymał podziękowanie od Kaczor(19 lis 2021, o 11:27)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2021, o 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 96.0.466 Google Chrome 96.0.466
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Dzięki jeszcze raz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2021, o 11:28 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 95.0.463 Google Chrome 95.0.463
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
adikx5 napisał(a):
Korzystaliście z tej ochrony kupujących w PayPal? Ja tak... Nie dość, że czas oczekiwania na odpowiedź od nich to 3-4 dni na każdą wiadomość, to jeszcze przez złe pokierowanie mnie przez konsultanta. Nie przekształciłem reklamacji w rozszczelnie (konsultant stwierdził, że samo się to z automatu zrobi) i straciłem (na szczęście tylko) około 120 zł... :decha ok, moja wina, bo mogłem poczytać, a nie wierzyć na słowo.
Drugi raz tej samej reklamacji nie da się otworzyć! :piorun
Także jeśli zgodzicie się na wymianę/dostałanie towaru, a ten będzie nieodpowiedni/nie działający, to bye bye pieniądze... :zły
Bardzo słabo intuicyjny i dziwnie napisany jest cały regulamin paypal. Wysyłka pieniędzy "do rodziny" opłata za transakcję...
W aliorze też się da zrobić przelew express, no ale Kaczor o to nie pytał... Jego pieniądze, jego sprawa. ;) niech się tylko pilnuje i czyta co tam w tym złodziejskim paypalu pisze.


Hej Adi. Nie wiem kiedy korzystałeś z ochrony kupujących PayPal, ale Ja w tym roku byłem zmuszony 2 razy ( jako kupujący ). Za pierwszym razem otrzymałem zwrot kasy w 3 dni od przekształcenia wniosku w Roszczenie, za drugim razem 60 dni - a to dlatego że akurat był problem z kontenerowcem na kanale Sueskim i PayPal, oraz sprzedawca poprosili o więcej czasu. Tak że poczekałem ponad 20 dni od otwarcia sprawy na jej przekształcenie w spór, po czym PayPal potrzebował 40 dni na analizę tego co im odpowiedział Chińczyk na ich kilka zapytań. A nie odpowiedział ani razu haha. Po tym czasie PayPal po prostu oddał mi całą płatność bez problemu.
I jeszcze w kwestii czytelności zasad PayPal. Wniosek o zwrot płatności jest tak skonstruowany, że masz teraz na stronie wniosku opisane krok po kroku co i kiedy nasz zrobić. Czyli np. kiedy przekształcić w żądanie o zwrot płatności ( 20 kilka dni masz na to czasu ), oraz ile dni ( orientacyjnie ) zajmie PayPal-owi analiza sprawy. Fakt. Musisz pilnować tego pierwszego terminu ( przekształcenie w roszczenie ), ale to Twoja kasa - więc to w twoim interesie ;)
No i najważniejsze. 180 dni ochrony od daty zakupu. Nikt inny tyle chyba nie daje. Zazwyczaj 45 - 60 dni... Więc jak kupuję z Chin lub US to staram się szukać ofert WYŁĄCZNIE z płatnością PayPal... Być może dlatego mi jest łatwiej bo moja firma sprzedaje za granicę i otrzymuję płatności PayPal w USD. Tak że mnie ich złodziejski SPREAD nie dotyczy ;)

A! I jeszcze w kwestii Przelew do Rodziny/Przyjaciela w PayPal - jest on bezpłatny. Nawet poza PL. WARUNEK: odbiorca MUSI mieć zarejestrowane konto PayPal z adresem w PL... Ale o ile pamiętam jest to też do zrobienia - można edytować/dodawać kilka adresów w PayPal ;)

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Ostatnio edytowano 19 lis 2021, o 11:42 przez ABRAMSKY, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL