Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia





Teraz jest 29 mar 2024, o 16:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: System IR
PostNapisane: 6 kwi 2021, o 20:30 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 89.0.438 Google Chrome 89.0.438
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1680 x 1050 1680 x 1050
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Nakręciłem tutorial ( specjalnie dla Ciebie :) ) - może przyda się komuś w przyszłości...



Mam nadzieję teraz już ogarniesz problem.

P.s. Jakie zdjęcia? Nic tu nie widzę?

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: System IR
PostNapisane: 6 kwi 2021, o 20:49 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 89.0.438 Google Chrome 89.0.438
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1680 x 1050 1680 x 1050
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
bober904226 napisał(a):
Wysłałem zdjęcia, odbiornik i dioda IR są podłączone do złącza IR zgodnie z schematem.

Gdzie wysyłałeś? :)

bober904226 napisał(a):
Wpadłem na pomysł aby może podłączyć diodę IR zamiast czerwonej diody, która włącza się przy strzelaniu z ASG, ale jeszcze nie podłączyłem w ten sposób.

? Nie znam dobrze wersji 5.3 ale poza czerwoną diodą KM ( karabinu maszynowego ) jest jeszcze jakaś inna czerwona dioda ( ostrzegawcza )? Jeśli tak to raczej nie generuje sygnału jaki inny czołg podczas trafienia jest w stanie zinterpretować jako trafienie... Dioda IR wysyła kod ( sygnał PWM ) generowany z MFU strzelającego czołgu, który drugi interpretuje jako trafienie. Inaczej modele wyłapywałyby każdą emisję IR z otoczenia inaczej mówiąc zakłócenia ( włącznie z promieniowaniem podczerwonym słońca ) i z zabawy nici...

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: System IR
PostNapisane: 7 kwi 2021, o 20:57 
Offline
rekrut
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 20 wrz 2020, o 21:31
Posty: 9
Lokalizacja: 52.486612,21.028855
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Google Chrome 89.0.438 Google Chrome 89.0.438
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1024 x 600 1024 x 600
Model: Tiger I
Dziękuję za pomoc. Wygenerowałem wystrzał, czołgi wzajemnie się unicestwiają. Zrobiłem to jednak w bardzo prosty sposób. Do dwóch prawych pinów złącza znajdującego się z prawej strony złącza przeznaczonego do systemu IR podłączyłem włącznik, który po prostu zwiera powyższe dwa piny. Powoduje to, że czołg generuje wystrzał (z szarpnięciem) gdy włącznik jest zwarty, analogicznie gdy przełącznik rozwiera te przewody, czołg strzela tyko z ASG. Przedmiotowy włącznik zamontowałem we włazie wieżyczki, jest tam nawet gotowe miejsce na włącznik. Nie miałem gotowego przewodu, ryzykowałem zwarcie bo nie mogłem wykorzystać opis kolorów z filmiku. Ostatecznie zastosowałem podwójne złącze NX kawałek dwużyłowego przewodu i przełącznik.
P.S. A pro po mojego modelarskiego doświadczenia:,,kto dużo obejmuje ten mało ściska" bez Twojej specjalistycznej wiedzy i pomocy bym sobie nie poradził. Dziękuję za ponadprzeciętne zaangażowanie w pomoc w rozwiązanie problemu. W lotnictwie jest bardzo ważna, wręcz fundamentalna zasada: nie ten jest winny kto nie wiedział lub źle zrozumiał, odpowiedzialność spoczywa na tym kto szkoli lotników. Instruktor musi tak przekazywać wiedzę aby jego szkolenie było proste, jednoznaczne i wszyscy je mogli zrozumieć. Wszystko jest proste jak się rozumie temat, a inaczej wygląda sprawa dla początkującego, który nie zna podstawowych pojęć. Myślę tu o sobie, raczkuję w dziedzinie tego zakresu elektroniki. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: System IR
PostNapisane: 8 kwi 2021, o 19:00 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Super wiadomość. Jeśli pomogłem...zostaw lajka i suba hahaha

Po nagraniu już pomyślałem że możesz mieć inne okablowanie i zamiast operować kolorami mogłem po prostu podać nr pinów ale nagrywałem taki tutorial po raz pierwszy, w locie "z bomby" bez specjalnego skryptu czy pomysłu na całość. Stąd też moje wcześniejsze prośby o zdjęcia twojego okablowania...
Najważniejsze że działa :)
Pomysł z przełącznikiem to taka zaawansowana zworka :) . Działa - czyli robi to co powinna :)
W oryginalnej konfiguracji w starszych wersjach we włazie do którego sypiesz kulki był przełącznik odłączający ASG aby nie oddać przypadkowo strzału ( taki bezpiecznik ). W nowszych wersjach zamiast tego włącznika musisz użyć jednocześnie dwóch przycisków aby uruchomić działo ASG.

Zworka ( włącznik) TRIGGERA ma też sens jeśli zamiast ASG zamontujesz oporopowrotnik. Dzięki temu recoil armaty następuje po dźwięku wystrzału. Inaczej dźwięk wystrzału usłyszałbyś dopiero kiedy lufa jest w maksymalnie cofnięta w kierunku wieży.

Pozdrawiam i udanej zabawy :ok

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss



Za ten post autor ABRAMSKY otrzymał podziękowanie od bober904226(9 kwi 2021, o 13:07)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL