Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 23:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 cze 2020, o 20:54 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 83.0.410 Google Chrome 83.0.410
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1680 x 1050 1680 x 1050
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Witajcie
Od kilku miesięcy w wolnej chwili odpalamy z młodym tą starą, ale wciągającą grę PC - a raczej komercyjną wersję symulatora czołgu M1A1 Abrams i Leopard 2A4.
Po latach spędzonych gdzieś w komodzie, młody natknął się na nią przypadkiem i zażyczył sobie zagrać - i tak już zostało :)
Gra jest wymagającą i pomimo archaicznej oprawy graficznej - konkretnie wciąga.

Niestety odpalam ją wyłącznie na starym systemie WinXP i nie wiem jak nagrać gameplay. Moja wersja jest w Polskim języku i brzmi o niebo lepiej od tej z filmiku, ale oddaje on w jakimś tam stopniu część opcji jakie są dostępne. Powiem tylko że wycelowanie i oddanie CELNEGO strzału wymaga doktoryzacji z manuala. Dowodzenie plutonem i większymi formacjami to już wyższa szkoła jazdny. AI ( sztuczna inteligencja ) oddziałów do dziś robi wrażenie. Dobra mechanika uszkodzeń i trafień, oraz 3 tryby obsługi działa głównego i kilka wariantów z tym związanych.
Główne tryby pracy działa to:
-pełna stabilizacja + dalmierz + termowizja ( często ulegają jako jedne z pierwszych uszkodzeniu po trafieniu przez przeciwnika, laser może się też po prostu przegrzać )
-sterowanie awaryjne ( bez stabilizacji i termowizji - po ich uszkodzeniu/trafieniu )
-sterowanie ręczne ( kiedy siądzie sterowanie wieża - zastają korbki - dzięki kręcenia korbą w Abramsie/Leo jest mega zabawny :) )

Jest masa gotowych scenariuszy pisanych przez dowódców i instruktorów ośrodków szkoleniowych dla załóg czołgów. Wiele misji jest opartych na rzeczywistych walkach ( Irak 1990 i Bałkany ), oraz scenariuszach pisanych na wypadek wojny z Układem Warszawskim.
Poza w pełni grywalnymi 2 czołgami ( Abrams/Leo ) możemy wydawać rozkazy innym jednostkom ( zmechowi ) oraz wzywać wsparcie artyleryjskie ( na które się czeka od kilku do kilkunastu minut - wymagane myślenie taktyczne ).


Film nie pokazuje 10% tego co jest dostępne w grze, ale coś jakiś zarys widać.


Update:
Dodam tylko że istnieje nowsza wersja STEEL BEASTS PRO PE VERSION 4.1 o dopracowanej grafice z wieloma grywalnymi modelami czołgów, transporterów i piechoty ( w tym możliwość użycia kierowanych ppanc ), niestety cena za tą wersję jest dla mnie absurdalna - ponad 125 USD...
Film z wersją PRO PE

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2020, o 21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Firefox 77.0 64 bits Firefox 77.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1440 x 810 1440 x 810
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Do zgrywania gameplayu polecam darmowe OBS Studio.



Za ten post autor Kaczor otrzymał podziękowanie od ABRAMSKY(21 cze 2020, o 12:06)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2020, o 06:36 
Offline
st. chorąży
Avatar użytkownika

Wiek: 32

Dołączył(a): 26 sty 2019, o 17:32
Posty: 1076
Lokalizacja: Tuchów
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Google Chrome Mobile 83.0.410 Google Chrome Mobile 83.0.410
Android Android
Screen Resolution: 360 x 640 360 x 640
Model: 105mm King Tiger 1946 Tamiya
Centurion AVRE "Easy Posse" Tamiya
Abrams Tamiya
Ciekawie to wygląda, szczególnie ta nowsza wersja chociaż ja raczej wolę rozgrywkę online. Zaryzykowałbym stwierdzenie że pewnie kiedyś odpalę to u siebie, ale nie wiem czy znajdę czas. Póki co pozbyłem się Ps4, ale udało mi się jakiś czas temu konsolowe konto War Thunder na PC więc jak mam wolny kwadrans to zawsze sobie bitewke pyknę :)


Załączniki:


_________________
Tough kitty, cold kitty, big machine of doom. Deadly kitty, panzer kitty, Boom, boom boom...
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2020, o 12:06 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Kaczor napisał(a):
Do zgrywania gameplayu polecam darmowe OBS Studio.

Dzięki. Na Win XP SP3 to też działa ( nie wirtualna maszyna )?

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2020, o 12:17 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
igi911 napisał(a):
Ciekawie to wygląda, szczególnie ta nowsza wersja chociaż ja raczej wolę rozgrywkę online. Zaryzykowałbym stwierdzenie że pewnie kiedyś odpalę to u siebie, ale nie wiem czy znajdę czas. Póki co pozbyłem się Ps4, ale udało mi się jakiś czas temu konsolowe konto War Thunder na PC więc jak mam wolny kwadrans to zawsze sobie bitewke pyknę :)


Ale obie wersje SB maja tryb online. Z moją stara wersją nigdy nie grałem w sieci, ale jest taka opcja.
Z tego co wyczytałem kupując jedna licencje SB PRO PE v4 na jednym kluczu może być max 8 użytkowników on-line. Czyli kupując pełną licencję za $125 można postawić serwer i "grać" w sieci z max 7 użytkownikami tej samej licencji... Wtedy zrzutka na 1 klucz ma sens... Tylko kto znajdzie czas i zgra swój grafik z resztą osób aby zagrać w tym samym czasie... Tym bardziej że to symulator i wymaga nauki wielu procedur.
Można też za $10 kupić licencje na miesiąc aby przekonać sie czy warto wywalić te $125...

Co do WT to odpuściłem sobie przez fizykę jazdy ( drifty w zakrętach ) i bardzo długi proces rozwoju sprzętu - wolalbym pograć czymś bardziej współczesnym. Ale masz rację. Jak mam kwadrans to też czasem ( raz w miesiącu :) ) w nocy przed spaniem odpalę jedną potyczkę...

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL