Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 10:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lis 2015, o 10:31 


Firefox 41.0 Firefox 41.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
vanhasen napisał(a):
Tak, i do tego fotkę nam ukradli! ;)

Po wpisie szanownego Kevina zdjęcie skasowałem ale spoko jeszcze was zaskocze :P
A co do tematu to niestety prawda jest że na 100 zł wydane w MONie raptem 45 zł trafia do samego wojska w postaci sprzętu. Tyle pośrednich firm i dziwnych układów w Armii że aż trudno uwierzyć.
Dla przykładu :
Karabinek BERYL 5,56 wzór 96 dla cywila kosztuje ok 4200 zł a ten sam karabinek armia kupuje za 12 tys. Dlaczego tak jest ?

Romanov


Góra
  
 
PostNapisane: 1 lis 2015, o 11:55 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 41.0 Firefox 41.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Bo to jest Polska i tu uczciwi robią na bandę darmozjadów i to jest legalne :zły
W naszym kraju dokładanie do nierentownych interesów to normalna procedura i krew mnie zalewa jak pomyślę na co idą moje, wasze i innych podatki :pala
Ale teraz Potwory i Spółka dorwą się do ponownie do władzy więc już tylko gorzej będzie, znowu Przystanek Woodstock zlikwidują :decha

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2015, o 16:36 
Offline
st. szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 30

Dołączył(a): 17 paź 2015, o 21:08
Posty: 62
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Google Chrome 46.0.249 Google Chrome 46.0.249
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
4k, a 12k to są duże różnice.
Armia kupuje praktycznie ten sam karabinek, jednak również szkolenie, obsługę, zaplecze techniczne, gwarancję do czasu wycofania broni, zapewne też amunicję itd. Chociaż dla mnie to od sztuki to powinno być +2k PLN.
No ale nowy UKM-2000 to koszt 70k PLN za sztukę ! :D

Też tego nie ogarniam, ale pewnie chodzi o machlojki... Może pisiorki zrobią z tym porządek, bo w służbach jest podobno panika odnośnie stołki i głowy :)

PS. Nie wiem kto jest administratorem tego forum, ale powinny się uwagi sypać za nagminne offtopy, które są praktycznie w każdym temacie :v
Tak wiem, że tutaj to sami swoi, bo aktywnych jest max. 10 osób tak w prawdzie, a reszta to tymczasowe nasienie spamu :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2015, o 03:42 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Firefox 41.0 Firefox 41.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Ja tam osobiście nie mam nic przeciwko gadkom o sprzęcie wojskowym :) Jeśli autor wątku też nie ma nic przeciwko takiemu tokowi rozmowy to nie ma co pacyfikować kogokolwiek.
Za to na pewno zaczniemy ostre pilnowanie tematyki jak zasypią nas garaże nowo powstających modeli i będzie ryzyko że przestaniemy forum ogarniać :)

Co do wycen produktów to powiem tak - z doświadczenia wiem że nie zawsze patrzy się na bezpośredni ekonomiczny wynik "na sztuce", czasem trzeba spojrzeć szerzej i w dalszej perspektywie. Oczywiście nie wykluczam że istnieją tzw. "machloje" ale też nie demonizowałbym nikogo przy analizie tak bardzo szczątkowych informacji.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2015, o 09:21 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Google Chrome 46.0.249 Google Chrome 46.0.249
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
vanhasen napisał(a):
... analizie tak bardzo szczątkowych informacji.

dokładnie, jak najlepiej ukryć machloje? Wszystko utajnić, wtedy jest tak:
"wybraliśmy droższy, słabszy i mający mniej zastosowań sprzęt, gdyż ....... przepraszam to tajemnica państwowa..."
:hmm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2015, o 10:19 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 41.0 Firefox 41.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1536 x 864 1536 x 864
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
:szydera
A jednak to smutne i prawdziwe :zły

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2015, o 10:35 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Firefox 41.0 Firefox 41.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
No tak - a za iloma zakładami i markami płaczemy? Np. że nie ma "polskiej motoryzacji", "polskiej myśli technicznej" itd. itp. Ja oczywiście nie jestem za dotowaniem nierentownych firm, ale akurat zbrojeniówka jest dla mnie wyjątkiem. Tutaj państwo powinno być głównym odbiorcą - płacić dobrze i dojeżdżać producentów wymaganiami. Pracuję w automotive i widzę jak przykładowo takie BMW ciśnie swoich dostawców. Państwo z dostawcami sprzętu powinno się obchodzić podobnie - dodatkowo kładąc nacisk na innowacyjność.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2015, o 12:24 


Firefox 41.0 Firefox 41.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Ciekawe spostrzeżenia, też jestem zdania że w zakresie obronności powinniśmy być jak najbardziej samowystarczalni. Ja wiem że najnowsze technologie kosztują i że sami niewiele możemy w przypadku jakiejś agresji wewnętrznej czy tym bardziej zewnętrznej, ale to nie zwalnia nas z faktu że musimy mieć możliwość zbroić się gdy zajdzie taka potrzeba. Jakakolwiek zależność zewnętrzna w kwestii obronności będzie służyć naszej bezbronności. Nigdy nie wiadomo przeciw komu czemu będziemy musieli stanąć....... .


Góra
  
 
PostNapisane: 3 lis 2015, o 13:28 
Offline
pułkownik

Wiek: 45

Dołączył(a): 23 paź 2013, o 08:41
Posty: 4882
Lokalizacja: u nas na BYTKOWIE! :D
Podziękował : 199 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Google Chrome 46.0.249 Google Chrome 46.0.249
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: VI B Königstiger
VI A Tiger-w warsztacie naprawczym
Stug III-w budowie
Opel Blitz-wóz zaopatrzenia
Opel Blitz-wóz techniczny
Sd.Kfz. 3a-wóz warsztat naprawczy
Sd.Kfz. 9 FAMO w budowie
Yoga-pies :)
w krajach rozwiniętych jak USA, Niemcy, Francja - zamówienia dla armii koncentrują się na krajowych zamówieniach, bo armia musi mieć czym strzelać, a przedsiębiorcy mieć kasę na podatki.
Czy nasza armia będzie miała taki karabin szturmowy jak Beryl, czy też famas, g36c, m16.... obojętnie, z jednym wyjątkiem :D
Dzięki temu że kupujemy Beryla, mamy zatrudnienie większe, nie tylko w samej fabryce, ale dostawcach, usługodawcach od firmy ochroniarskiej po sprzątaczki.

Czy nasza armia będzie miała najlepsze śmigłowce, czy też średnie, to ma mniejsze znaczenie, gdyż technologicznie (wymienione karabiny strzelają i zabijają tak samo) i ilościowo (mały kraj w porównaniu z USA, ChRL, Rosja) nie jesteśmy w stanie samodzielnie odeprzeć takiej siły jak Rosja.

Problem w tym, że na przetargach w woju można niezłą kasę zbić i to korzystając z oficjalnej państwowej tajemnicy.
Tak też ludzie, wojskowi to wykorzystują i nie kierują się bynajmniej tym czym BMW, tylko kwestią kto chce dać korzyść majątkową, a jeżeli każdy to kto największą.

Jak coś nie wyjdzie to tacy wojskowi idą do polityków i pytają z uśmiechem retorycznie, "i co panie ministrze mon, co powie pan wyborcom że cięcia budżetowe na wydatki wojskowe....? Przegra pan kolejne wybory".
A to że kupili jakiś szajs który tylko wygląda od jakiejś spółki włoskiej, która pośredniczy, która coś tam, która ma w kraju przedstawicielstwo zarejestrowane w bloku... To nie ma znaczenia.
Czytałem o czymś takim....

Reasumując napisałem więcej i dłużej niż Romuś ale to samo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL