Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 14:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 mar 2019, o 00:39 
Offline
st. chorąży sztabowy
Avatar użytkownika

Wiek: 37

Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 08:08
Posty: 1263
Lokalizacja: Las Vegas Północnego Mazowsza
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Google Chrome Mobile 72.0.362 Google Chrome Mobile 72.0.362
Android Android
Screen Resolution: 412 x 846 412 x 846
Model: T-34/85
Sherman Mk III
Sherman Mk III
Cromwell Mk VIII
Mark IV
Panzer IV Ausf. G
Panther Ausf. G
Ja bym nie twierdził że jest nas mało, wręcz przeciwnie - tylko że ogromna większość budujących takie modele jak nasze to cichosklejacze, nie będący zrzeszeni na forum czy w większych grupach. Do tych ludzi najtrudniej trafić żeby wydobyć ich z piwnicznych czterech ścian.
My natomiast jako forumowicze musimy sie rozwijać i tego typu rozmowy w temacie są jak najbardziej aktualne i potrzebne.
Dlatego Cannon nigdzie sie nie chowaj bo nikt absolutnie nie neguje tej idei i nikt Ci nie chce dokuczyć. Gadać musimy coraz więcej i otwarcie, żeby ciągnąć ten nasz mały świat do przodu i jeszcze bardziej do ludzi... :ok


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 06:50 
Offline
szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 30

Dołączył(a): 1 mar 2019, o 08:46
Posty: 23
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Google Chrome Mobile 72.0.362 Google Chrome Mobile 72.0.362
Android Android
Screen Resolution: 360 x 640 360 x 640
Model: Pantherturm
Według mnie pomysł konkursu, w którym są miejsca, dyplomy i nagrody może okazać się chybiony, ponieważ zawsze trafi się ktoś gorszy, innemu matka liczyła głosy, a trzeci to wygrywa bo ma full metal mato, bo na HL już nie byłby taki kozak ;)
Jeśli miałoby być pod publikę to może "teatr czołgów"? Jako historyk trafiłem do Was, ponieważ zawsze chciałem zobaczyć czołgi jadące w szyku, manewry oskrzydlajace, spadajace gąsienice od min. Taki Warthunder w realu i taki real w 1:16 ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 07:32 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Firefox Mobile 65.0 Firefox Mobile 65.0
Android Android
Screen Resolution: 360 x 717 360 x 717
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Kuna - to samo od lat powtarza Prezes ;) Na makiecie przenośnej jednak odgrywanie scenariuszy się nie uda bo jest za mała. Do tego dopiero zaczyna się jakaś różnorodność w czolgach. Kiedyś każdy miał Tygrysa, Aliantów prawie nie było. Podrzuciliśmy pomysł Berlina '45 aby jakoś ukierunkować rozwój makiety. Myślimy też nad "niewybuchowymi" wybuchami bo nikt nie zaryzykuje zniszczeniem modelu w który włożył czas i pieniądze. Zresztą publice nigdy nie dogodzi (vide komentarze pod każdym filmem z bitwą czołgów RC - "dlaczego nie strzelają" dlaczego nie wybuchają i płoną" ;))

Wracając do zawodów - dyskusja jest potrzebna bo tak jak pisałem, 20 lat temu była odwrotna proporcja - większość modeli było budowane od podstaw, modeli "kupnych" była garstka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 07:46 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 20:57
Posty: 2277
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Firefox 52.0 Firefox 52.0
Windows XP Windows XP
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: ##########
King Tiger-Taigen
Sturmtiger-Taigen
Kubelwagen-Tamiya
Wiecie coś zawsze można tak tor wymyślić żeby wyrównać szanse - typu ciasny slalom na którym HL będą móiły problemy, potem prosta na której wolne czołgi będą w tyle, a potem np musisz wypić daną ilość piwa obliczaną specjalnym wzorem (10kg minus waga czołgu ;p) Oczywiście Vanhasen w drugą stronę (waga czołgu minus 10 kg)



Za ten post autor Turalyon otrzymał podziękowanie od tedi721(27 maja 2019, o 07:21)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 11:27 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 64

Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:11
Posty: 3578
Lokalizacja: ruda slaska
Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Firefox 65.0 64 bits Firefox 65.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1143 x 858 1143 x 858
Model: t-34/85
tiger I TIKI

Sd.Kfz. 141 PzKpfw III L
Sd.Kfz. 141 PzKpfw III G
SIG 33 B
Cromwell "HELA"
Sdkfz 166 Brumbar
Sdkfz 171 PzKpfw V Panther
m4a3 sherman 105mm "MARS"
Popieram Maxxxiego. A urozmaiceniem niech będzie "scenariusz" i koniecznie z komentarzem - ale komentarz albo będzie zagłuszony przez czołgi albo odwrotnie. Przecież dźwięk w czołgach rc jest istotny to wiemy wszyscy.
Bardziej podobała by mi sie prezentacja - np. model czołgu takiego a takiego i robi rundkę a ten drugi to jego przeciwnik z pola bitwy :scratch

_________________
nie mam czasu jadę czołgiem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 18:03 
Offline
chorąży
Avatar użytkownika

Wiek: 37

Dołączył(a): 27 lip 2014, o 14:02
Posty: 868
Lokalizacja: Bayern, Bieszczady
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Google Chrome chrome Google Chrome chrome
Android Android
Screen Resolution: 360 x 740 360 x 740
Model: Tiger I 1:16
M4A3 105 1:16
Panowie, większa część z Was pamięta nasz pierwszy Bytom. Ile nas było, jakie były czołgi i jaki panzerplatz wiemy, przynajmniej Ci co od tego czasu na tenże Bytom jeżdżą. Maxii, z roku na rok jest nas co raz więcej, nie dość że pojawiają się nowe osoby, to co najważniejsze pojawiają się nowe pojazdy RC. Ja jak i wielu z Was ma porównanie tych kilku lat Bytomia i czarno na białym widzi, że z roku na rok jest coraz lepiej. Gdyby ktoś tych 4-5 lat temu powiedział mi że Bytom 2019 będzie tak wyglądać pewnie bym nie uwierzył. To my tworzymy rc tank w naszym kraju, jesteśmy jeszcze daleko z tyłu za choćby Niemcami, ale mamy na czym i na kim się wzorować.
Osobiście uważam, że konkurencja o której napisał Cannon jest jak najbardziej w zasięgu nas wszystkich. Trzeba tylko pomyśleć nad koncepcją, planem, etc.
Tego typu wyzwanie można zrobić przy jakiejś imprezie plenerowej na której jesteśmy. Można poprosić aby to również publiczność oddawala głosy na jeden z pojazdów, tor jazdy także brzmi świetnie. Nad wszystkim trzeba przesiąść i metodycznie pomyśleć.
Wiemy że nie wszystkim się to spodoba, ale nie zostawiajmy tego pomysłu jako ślepy zaułek. Uważam, że ma on szansę!

_________________
https://www.facebook.com/Czolgi1.16?ref_type=bookmark


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Firefox 65.0 64 bits Firefox 65.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1600 x 900 1600 x 900
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Co do zawodów - nie ma co wyważać otwartych drzwi skoro LOK organizował je od 40 lat. Poniżej przykładowa karta startowa w klasie RCAG (model gąsienicowe RC robione od podstaw).


Załączniki:

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 20:00 
Offline
st. chorąży
Avatar użytkownika

Wiek: 35

Dołączył(a): 14 maja 2015, o 23:42
Posty: 920
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Firefox 65.0 64 bits Firefox 65.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1680 x 1050 1680 x 1050
Model: GAZ 66 1/10
Żeby nie było że jestem tym złym i tylko torpedować potrafię pomysły innych :P

Na Bytomiu były z tego co słyszałem 32 modele. Oczywiście kierowców mniej - pytanie czy dopuszczamy do konkursu wszystkie modele danego "czołgisty" czy jedna osoba = jeden model? IMO to pierwsze rozwiązanie ciekawsze bo mało nas :P
Wie ktoś ile z modeli (tak mniej więcej) to było z elektroniką HL/Taigen a ile z Elmodem/Clarkiem/OpenPanzerem? Ja tu widzę dwie klasy i wrzucanie do jednego worka obu tych rozwiązań jest nie fair.

Wybór najładniejszego modelu przez publikę zastosowaliśmy już w Lipce gdzie wygrał 7TP Bernarda. Prosta puszka z karteczkami i długopisem - wybierasz numerek modelu który podoba ci się najbardziej, piszesz na karteluszku, wrzucasz do puszki i na koniec liczone oddane głosy. Proste a skuteczne i można to jako "nagrodę publiczności" nazwać.

A teraz pytanie - czy ktoś przewiduje jakieś nagrody? Czy tylko dla satysfakcji mamy konkurować?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2019, o 22:54 
Offline
st. szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 57

Dołączył(a): 18 lut 2018, o 17:19
Posty: 80
Lokalizacja: Łodź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Firefox 65.0 64 bits Firefox 65.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
A jednak :))
Kij w mrowisko wsadzony :he

Nie stresujcie się moją postawą bo czasami tak jest że emocje idą górą :)

Myślę że na początek to trzeba się zastanowić nad tym czy Nas interesuje jakaś odmiana czy jak kto woli kolejny krok w ewolucji :)
A jeśli tak to jaki kierunek obrać :)
Myślę że każda nowa forma będzie dobra jeśli to na spokojnie sobie przemyślimy podejrzymy sąsiadów jak to robią obliczymy nasze możliwości i dopiero wtedy konkretnie zadziałamy.
Nie ma pośpiechu ale dyskusja jest potrzebna :)

Pozdrawiam
Cannon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2019, o 11:21 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 63

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2392
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Firefox 65.0 64 bits Firefox 65.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Moi drodzy forumowicze, 16 razy organizowałem MP w Ciechanowie, zawody jak zawody, ale przede wszystkim był to nasz współczesny "Bytom". Spotkanie fanatyków pojazdów kołowych bo oprócz panzerki w różnych skalach były modele osobówek i ciężarowych. Jazda po wyznaczonej trasie na asfalcie, naprawdę dość nudna ale wymagająca dużych umiejętności w sterowaniu i pełnej sprawności modeli. Wcześniej ocena modeli przez komisję sędziowską wg. formularza jaki pokazał Kaczor. Oceniana była zgodność z dokumentacją techniczną, waloryzacja i funkcje. Suma punktów z oceny i jazdy wyłaniała zwycięzcę. Nigdy nie było problemów z pracą komisji. Zobaczcie Uzi zdobył wspaniałym modelem kilka nagród i nie było protestów więc nie można z góry zakładać że coś będzie utawką. Nasze modele miały kilka a czasem kilkanaście funkcji ( strzały, światła, sygnały itp) bez elmodów i innych takich tam, budowane od podstaw przez wiele lat. MP były praktycznie jedynym sposobem mobilizacji modelarzy z całej Polski i oczywiści fizycznego spotkania. Dziś mamy forum i na bieżąco możemy przekazywać sobie informacje. Na pewno formuła MP się przeżyła, ale element rywalizacji na naszych spotkaniach, oczywiście dla tych co będą chcieli mógłby je uatrakcyjnić, np jakieś jazdy manewrowe po makiecie o puchar prezydenta, wymyślić można wszystko. To tak w ramach dyskusji i z sentymentu do do dawnych lat.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL