Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 18:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lip 2021, o 06:38 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 91.0.447 Google Chrome 91.0.447
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Od 1 lipca od towarów spoza UE ma być naliczany VAT (zniesiony zostanie limit do 22 EUR) plus jeszcze opłata dla Poczty 8,5zł od każdej przesyłki... Czy ktoś ostatnio coś zamawiał / odbierał z Aliexpress, Banggood itp?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 07:28 
Online
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4104
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Google Chrome Mobile 91.0.447 Google Chrome Mobile 91.0.447
Android Android
Screen Resolution: 360 x 800 360 x 800
Model: ze mnie :P
Do mnie jeszcze dochodzą paczki z zamówień przed lipcem - jak narazie 0 dodatkowych opłat. Być może paczki już "zarejestrowane" przez PP przed 1 lipca są nie brane pod te ustalenia o dodatkowych opłatach :scratch
Na aliexpress dopiero na ekranie płatności zobaczymy dodatkowe opłaty (vat) - głupio bo w "koszyku" tego nie widać :nea
Także nie "przeskoczy" jak narazie tej opłaty.
Dodam, że nawet zamówienia z magazynów w EU również są objęte dodatkowymi opłatami jeśli sprzedawca jest zarejestrowany poza strefą Schengen - zatem 99% lub i więcej aukcji z aliexpress, banggood etc :decha


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 07:56 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Zwróć jeszcze uwagę że ta dodatkowa opłata uderza głównie w import drobnicy o wartości kilku USD często z darmową przesyłką przez co takie indywidualne zakupy tracą sens ekonomiczny...
Dodatkowo wydłuży ( i tak już długi) czas doręczenia. Moje koperty z zakupami z Chin ( eBay ) od 23 marca nie zmieniły statusu ( leżą sobie gdzieś na lotnisku w Chinach ). Case o zwrot w PayPal już na finiszu ( czekam na weryfikację PayPal ). W tym tygodniu zwrócą mi kasę...
Z drugiej strony. Zalew Chińskich towarów i nieuczciwa konkurencja dla Europejskich ( w tym Polskich ) firm w postaci unikania opodatkowania to przejaw wojny ekonomicznej. Chiny od lat realizują plany ekspansji ekonomicznej min. poprzez wykupywanie terminali kontenerowych w Indiach, Pakistanie, Bliskim Wschodzie i...w Grecji - ogromny Port/HUB w Pireusie. UE w obronie rodzimego rynku wprowadza VAT od wszystkich przesyłek - ponieważ Chińczycy oszukiwali na potęgę na wartości przesyłek ( nawet jak ich o to nikt z kupujących nie prosił). W ten sposób pomagamy zbudować bogactwo Chińczyków zaniżających rzeczywistą wartość produktu i oferujących darmowe koszty dostawy...kogo z przedsiębiorców w EU na to stać. Ile znacie sklepów/aukcji z terenu EU z darmową przesyłką?
Nie jestem ortodoksyjnym patriotą ekonomicznym, ale zastanowił sie ktoś z was jakie skutki dla pracodawców ( głównie producentów ) i rynku pracy w EU będzie mieć ta Chińska inwazja ekonomiczna?
Ile Polskich firm produkcyjnych to przetrwa? Staniemy się całkowicie zależni od Chińskiego importu bo w PL ( oraz EU ) nie będzie się opłacało kompletnie nic produkować. Ciekaw jestem ilu z was za kilka lat zachowa swoje miejsce pracy...

Poniżej link do kalkulatora opłat importowych z Chin:
https://www.chinskiraport.pl/kalkulator-oplat-celnych

I artykuł omawiający nowe zasady naliczenia opłat:
https://biznes.radiozet.pl/News/Od-1-lipca-2021-poczta-dolicza-8-5-zl-do-kazdej-przesylki-z-AliExpress

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 91.0.447 Google Chrome 91.0.447
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
adikx5 napisał(a):
Na aliexpress dopiero na ekranie płatności zobaczymy dodatkowe opłaty (vat) - głupio bo w "koszyku" tego nie widać :ne

Pytanie czy to jest "ostatecznie ostateczna" kwota do zapłaty czy na miejscu doliczą jeszcze te 8,5zł i trzeba będzie np. czekać w kolejce na poczcie z awizo? Niektórzy sprzedawcy oferują dostawę do paczkomatów, czy tam też będzie można znaleźć awizo? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 09:52 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 91.0.447 Google Chrome 91.0.447
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Kaczor napisał(a):
adikx5 napisał(a):
Na aliexpress dopiero na ekranie płatności zobaczymy dodatkowe opłaty (vat) - głupio bo w "koszyku" tego nie widać :ne

Pytanie czy to jest "ostatecznie ostateczna" kwota do zapłaty czy na miejscu doliczą jeszcze te 8,5zł i trzeba będzie np. czekać w kolejce na poczcie z awizo? Niektórzy sprzedawcy oferują dostawę do paczkomatów, czy tam też będzie można znaleźć awizo? ;)


Kaczor. Chyba nie zapoznałeś się dokładnie z artykułem Radia Zet z linku który podałem. Tak jak pisałeś w pierwszym poście kwota 8,5zł to opłata za "wyręczenie" ciebie przez Pocztę od obowiązku latania z każdą przesyłką do UC ( lub załatwiania tego drogą mailową ) w celu odprawy paczki/koperty. Do tej pory było tak że jeśli paczka trafiła "na cło" to Poczta odsyłała Ciebie do UC - teraz za te 8,5zł zrobią to za Ciebie ( co według mnie już dawno powinno nastąpić - od lat tak robią firmy kurierskie - np. FedEx ma własną agencję celną/oddział celny ). Tak że oczywiste jest że będzie ją trzeba zapłacić dopiero w PL podczas odbioru paczki...
Paczkomaty InPost zadziałają tak jak w wypadku pobrania. Otrzymasz sms o konieczności dopłaty przed odbiorem ( swoją drogą z tej furtki korzystają już teraz oszuści internetowi... ). Opcje płatności to przelew on-line, lub na miejscu BLIK. Płatność kartą nie jest już dostępna... Pytanie tylko czy InPost również będzie pobierał opłatę 8,5zł za obsługę celną? Nie wiem czy mają własną agencję celną lub umowę z firmą zewnętrzną. Jeśli tak - to jak wyżej.
Jeśli chodzi o avizo na Poczcie- to znając PP pewnie tak będzie. Jeśli nie zapłacisz listonoszowi przy odbiorze/nie będzie ciebie w domu lub nie będzie mu się chciało wejść "na 4 piętro" - zostawi pewnie avizo - czyli po staremu :P

Adrian
VAT nie jest podany na stronie głównej z towarem bo stawki są różne i zależą od kraju przeznaczenia ( kraju odbiorcy ). Dlatego po przejściu do płatności pojawia Ci się dopiero podatek wraz z innymi opłatami - jak koszt przesyłki, forma płatności itd. itp. Alieexpress nie różni się tutaj od innych platform sprzedaży. Np. eBay od końca 2019r pobiera w ten sposób podatek moim klientom z US (tylko niektóre stany - głownie wschodnie wybrzeże ). Platformy sprzedaży internetowej mają obowiązek pobrać należne podatki kraju odbiorcy i odprowadzić go tam. Tak samo jest od nowego roku z klientami z UK. Problemem może być tylko nieznajomość Chińskich sprzedawców z nowymi zasadami. Mają oni obowiązek umieszczania na liście przewozowym ( AWB ) nr NIP platformy sprzedażowej - która musi być zarejestrowana jako płatnik VAT w Europejskiej bazie IOSS. Tak więc sprzedawcy mają teoretycznie łatwiej bo nie muszą sami tego robić ( rejestrować swojej firmy w systemie i samodzielnie odprowadzać VAT do kraju odbiorcy - co byłoby i tak nierealne potem do wyegzekwowania ). Na eBay jest to standardem że kiedy sprzedaję do US - podatek pobiera eBay - ale nie wymaga ode mnie umieszczania kodu na liście przewozowym ( jakoś sobie z tym radzą ). Do UK muszę taki kod umieści ( dodatkowo naklejam wielką wlepkę z tym kodem aby nie przeoczyli ) - inaczej klient zapłaci ponownie podatek w UK. Z tego co wiem podobne rozwiązania dla sprzedawców zagranicznych wprowadziło też Alledrogo.pl ...
Podsumowując. Jeśli kupicie coś z Chin z platformy sprzedażowej ( eBay, aliexpress, bangood, alibaba etc. ) i na liście przewozowym nie znajdzie się kod NIP platformy - potwierdzający opłacenie przez was VAT-u - to będziecie zmuszeni zapłacić go ponownie w PL ( taki przypadek spotkał właśnie Rad'a z rctankwarfare... Być może będziecie mogli próbować odzyskać VAT - udowodnić że go zapłaciliście "w Chinach" wysyłając screeny transakcji )... Tyle teoria. Praktyka pokaże wkrótce jak to będzie działać.
Opłata 8,5zł - nie wiem jak w PL ale znowu według jhamm z rctankwarfare w Niemczech pytają czy chcesz skorzystać z pośrednictwa "Poczty" i dopłacić za obsługę, czy też chcesz sam zająć się odprawą...
https://www.rctankwarfare.co.uk/forums/viewtopic.php?f=1&t=31867&sid=fbc8f02a165c6e8c1510009c152cb4ed

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 91.0.447 Google Chrome 91.0.447
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Dzięki za wyjaśnienie. Obserwowałem dyskusję na rctank warfare i pomyślałem że warto i tu o tym wspomnieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 12:40 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 63

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2392
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Firefox 89.0 64 bits Firefox 89.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
A jak nie na aliex.. to gdzie, nigdzie, trzeba będzie bulić, a w sumie i tak dwa razy taniej jak np. z EBMI. Rozumiem że obecna władza straci trochę wyborców, o przepraszam bez polityki. :)

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 13:01 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 91.0.447 Google Chrome 91.0.447
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Ale to ogólnounijne prawo ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 19:16 
Online
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4104
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Google Chrome Mobile 91.0.447 Google Chrome Mobile 91.0.447
Android Android
Screen Resolution: 360 x 800 360 x 800
Model: ze mnie :P
Dokładnie jak Kaczor pisze - to wymóg unijny...
Dziś przyszła kolejna paczka i zero opłat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2021, o 20:18 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome 91.0.447 Google Chrome 91.0.447
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Adrian
Sprawdź z trackingu kiedy paczka/koperta dotarła do kraju ( PL/Szwecja? ). Jestem pewny że nowe przepisy nie wejdą z automatu już od 1 lipca. Podejrzewam że jest ogromna kumulacja w UC - masa przesyłek oczekujących w kolejce na odprawę pomimo że dotarły do kraju przeznaczenia jeszcze w czerwcu... No i najważniejsze. Pomimo że nowe przepisy unijne powinny już obowiązywać, nie wszystkie kraje "zdążyły" z wprowadzeniem wszystkich procedur do teraz. Podejrzewam że jeszcze przez jakiś czas przesyłki ( głownie te drobne ) mogą być odprawiane "po staremu" w zależności od sprawności machiny biurokratycznej w danym kraju UE...

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL