Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 17:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 10:54 
Offline
szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 28

Dołączył(a): 21 maja 2015, o 18:19
Posty: 23
Lokalizacja: Morze
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Firefox 38.0 Firefox 38.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1440 x 900 1440 x 900
Ave!

Dodatkowe czesc wszystkim z racji na swieze konto :)

Ostatnimi czasy zgarnalem od znajomego Tygrysa od bodajze Heng Longa w skali 1:16. Jest to oczywiscie plastik, ma dzialko ASG, diody imitujace karabin maszynowy itd. Chce z zabawki dla malego pancerniaka zrobic zabawke dla duzego pancerniaka (mowa o mnie :he ).

Co w nim dziala? Nie wiem. Nie mam opcji naladowania akumulatora ze wzgledu na barak ladowarki, pilot tez raczej padl i juz nie wstanie dlatego nie widze sensu uruchamiania go z oryginalnymi czesciami a raczej przerobienie go.

Czego wymagam od czolgu po dlugich bojach ukonczenia go? Zeby cieszyl oko, jezdzil i obracal wieza. Nie zalezy mi nawet na ruchomej armacie. Nie zawsze jest mozliwosc jazdy prawdziwym w skali 1:1, elektroniczne czolgi sa "be" wiec jazda po lesie lub ogrodku czolgiem jest w sam raz na odstresowanie i dodatek do nudzenia sie przy opalaniu w ogrodzie :he

Pierwsze zmiany wizualne ktore chce w nim wprowadzic:

-kola metalowe lub z mocnego plastiku z bandazami gumowymi
-metalowe gasienice
-lepsza armate
-dodatkowe czesci takie jak lopaty, skrzynki, zbiorniki itd (standardowe wiaderko na wale z tylu :he )
-malowanie (odlegla przyszlosc w odleglej galaktyce)

Zmiany techniczne:

-nowy uklad ktory dzwignie nowy ciezar czolgu i metalowe gasienice w ktorym czolg nie bedzie ruszal z kopyta ale bedzie dawal mozliwosc poruszania sie modelowi z gracja jak na kota przystalo
-ewentualna zmiana zawieszenia czolgu, nie podoba mie sie obecne twarde, na YT widzialem jak fabryczny jezdzi i na nie wielkich wybojach "skacze jak zabawka, nie jak czolg". Mysle nad zawieszeniem ktore bedzie bardziej miekkie i bardziej podatne na prace kol jadac po nierownosciach. Chce aby jechal plynnie po terenie proporcjonalnym do siebie a nie skakakl jakby kola mial nieruchome

Poki co to tyle. Stycznosc mialem tylko z malymi modelami na polke w skali 1:72 i mistrzem modelarstwa tez nie jestem. Licze na jakies rady skad zamowic "towar", jaki najlepszy oraz pomoc przy doborze i montazu elektroniki bo w RC jestem zielony.

Budzet na model jest poki co nieokreslony i bardziej mysle nad sukcesywnym ulepszaniem czolgu. Nie jestem w stanie zainwestowac we wszystkie czesci w tym momencie wiec rozwiazanie dokupowania sukcesywnego i ulepszania modelu z biegem czasu jest najlepszym rozwiazaniem i pozwala zainwestowac wiekszy fundusz.

Zdjecia tego co obecnie mam dodam wieczorem bo juz musze uciekac a nie mam czasu zmniejszyc ich wielkosci aby dodac na forum :)

Tak wiec Koledzy Pancerniacy licze na jakies opinie na temat modelu i uwagi dotyczace budowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 11:18 
Online
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 16 cze 2013, o 19:14
Posty: 3945
Lokalizacja: Szczyrk
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Google Chrome Mobile 42.0.231 Google Chrome Mobile 42.0.231
Android Android
Screen Resolution: 360 x 640 360 x 640
Model: IS-7 drukowany
Abrams SEP Tusk
Maus
SU-152
Jagdtiger
Witaj.

Jeżeli chcesz by model fajnie jeździł, to wypadało by kupić wannę na drążkach skrętnych - zerknij na rctank.de. Do tego przekładnie stalowe (z czarnymi zębatkami) o przełożeniu 4:1.

Dodatkowo metalowe koła z gumowymi bandażami lub całe metalowe jeżeli byś chciał późną wersję tygrysa.

Jeżeli chodzi o budę Heng Longa to jest na niej sporo baboli do poprawki - ale ja tu nie jestem specem od specyfikacji tygrysa :p

No i elektronika plus aparatura.. Także zakupów sporo. Niech koledzy się też wypowiedzą..

_________________
Nasz FB: https://www.facebook.com/rctankpl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 12:02 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Mozilla Mozilla
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Zabawa z Tygrysem HL to proces wieloetapowy, ale z potencjałem :) Dobrze napisałeś "mysle nad sukcesywnym ulepszaniem czolgu" - bo to właśnie o to chodzi. Krok za krokiem musisz szukać równowagi.

Piszesz że nie podoba ci się dynamika stockowego czołgu - jego podskoki i przyspieszenia. To właśnie brak zbalansowania - za twarde zawieszenie względem zbyt małej masy modelu, źle dobrane przełożenia.

Na twoim miejscu na pierwszy ogień wziąłbym zawieszenie i napęd - to oznacza zakupy. Przekładnie (1:4) i metalowe elementy zawieszenia powinny pozytywnie zmienić zachowanie modelu. Pooglądaj rctank.de i tankarmy.com - to chyba na teraz najlepsze źródła żelaztwa do upgrade'ów. Oczywiście zakładam że ogarniesz jakoś elektronikę (a to już jest hohoho... temat rzeka - aparatury, moduły sterujące itp).

W przerwach między zakupami możesz się zająć tańszymi, a manualnie bardziej wymagającymi modyfikacjami - na przykład poprawą miejsca mocowania wieży, pełen obrót wieży itp. Nie bój się też eksperymentować - wcale nie musisz wszystkich dupsów kupować. Wiele detali (liny?) da się zrobić ręcznie.

No i czytaj forum :) Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale jet tu u nas pokazana masa ciekawych patentów.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 15:34 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4104
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Firefox 38.0 Firefox 38.0
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: ze mnie :P
Witam ;)
Czytając Twoje wymagania odnośnie poruszania się modelu - proponuję odrazu to:
http://www.rctank.de/NEW-Tiger-I-metal- ... ith-rubber
Oczywiście do tego przekładnia ze stalowymi zębatkami (czarna) no i jak napisał Konrad (vanHasen) elektronika.
Jeśli będziesz potrzebował pomocy w doborze akumulatora, ładowarki, silników i regulatorów, to możesz mnie śmiało "atakować" ;) - troszkę się już bawię modelami i nie są to tylko czołgi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 23:04 
Offline
szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 28

Dołączył(a): 21 maja 2015, o 18:19
Posty: 23
Lokalizacja: Morze
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Firefox 38.0 Firefox 38.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1440 x 900 1440 x 900
Hmmm. Wanna metalowa mowi do mnie ale odrazu odzywa sie mysl modelu z silnikiem spalinowym :he
Dlubanie przy modelach juz jakis czas temu mnie wciagnelo, wiec na pierwszy raz tak duza skale chce zrobic powiedzmy "testowo", w ogole hobby modelarskie czy to w skali 1:72 czy w skali 1:16 nie jest tanie i doskonale to wiem.

Z tego Tygrysa chce zostawic wanne, w ogole caly kadlub z wieza. Nad calym metalowym mysle w przyszlosci ale napeno nie jest to Tygrys ktory wpadl mi w rece przypadkiem :) Chce obecny kadlub maksymalnie przerobic i dostosowac do nowych czesci.


Poki co widze na najblizszy czas zarys budowy taki:

Zakup pilota i akumulatora pasujacego do obecnej konstrukcji i jednak uruchomienie tego co jest. Nastepnym etapem byloby zmienienie wszystkich kol na metalowe oraz gasienic, zobacze wtedy jak zareaguje obecny system na wiekszy wysilek. Nastepny etap zakupowy to nowe przekladnie i spiecie ich, oraz systemu wiezy. Potem zabieram sie za blotniki i inne bajery.


Ponadto, polecacie jakis specyfik do szpachlowania ubytkow? Planuje usunac z pancerza modelu fabrycznie odlane szkrzynki i narzecia i zakryc dziury po mocowaniach niektorych mniej stalych elementow. Potrzeba czegos co nie odpadnie podczas eksploatacji.

Z tego co piszecie w szczegolnosci vanhasen, czyli teoretycznym rozwiazaniem byloby dociazenie modelu aby sprawic wiekszy nacisk na zawieszenie, przez co caly czolg zachowywalby sie ociezalej oraz zawieszenie poddane zostaloby wiekszym napieciom i widac by bylo efekty jego pracy? Oczywiscie dopoki by sie nie zuzylo i nie musialo zostac wymienione na lepsze :)

adikx5 dzieki za ofiarowanie sie z elektryka. Pewne, ze skorzystam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 23:24 
Offline
szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 28

Dołączył(a): 21 maja 2015, o 18:19
Posty: 23
Lokalizacja: Morze
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Firefox 38.0 Firefox 38.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1440 x 900 1440 x 900
Nie zwracajcie uwagi na moj Feld Dywan :P


Załączniki:
Komentarz: Pierwsza planowana edycja pancerza, co idzie do usuniecia aby zastapic nowymi czesciami.

Komentarz: Co niestety spedza mi sen z powiek i powoduje ze budze sie w nocy myslac o tym koszmarze. Zawieszenie ktore jest ale go nie ma.

Komentarz: Tutaj czolg dociazony na tej samej przeszkodzie czyli kawalku gasienicy.

Komentarz: Znikajace zawieszenie porownywalne jak na tej obciapanej Panterze. Moze jest ale nie ma. Taki sam efekt jaki jest obecnie w Tygrysie.

Komentarz: Wanna.

Komentarz: obecny naped.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 23:31 
Offline
szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 28

Dołączył(a): 21 maja 2015, o 18:19
Posty: 23
Lokalizacja: Morze
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Firefox 38.0 Firefox 38.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1440 x 900 1440 x 900
vanhasen patrzylem juz na czesc projektow na tym forum :) bodajze Twoja praca z Tygrysem od podstaw jest imponujaca ale projekt ktory widzialem z Mausem calkowicie zalamal mi system :P Przypomina mi sie fotografia jak Adolfowi byl przedstawiany model mini Mausa zdalnie sterowanego na mini poligonie.


Czytalem tez tematy co do armat, strzelania i najlepszego efektu i jakos nikt nie mial pomyslu na niezly huk przy malych szkodach. Jak praktycznie wyglada opcja zagazowania armaty? Tak samo jak jest zagazowana bron aby oddawala tylko duzy huk.



Za ten post autor Panzerwaffel otrzymał podziękowanie od Amaral(23 maja 2015, o 06:36)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 22 maja 2015, o 23:44 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Google Chrome 42.0.231 Google Chrome 42.0.231
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Widzę mocno kombinujesz :)

Późno więc tak w telegraficznym skrócie - odpuść drogę silników spalinowych. W 1:16 nawet sobie tego nie wyobrażam... Za to poczytaj o dostępnych modułach sterujących (el-mod, clark). Ten który masz w czołgu to jakiś antyk - doraźnie i budżetowo możesz go wymienić na moduł obecnie używany przez Heng Longa z apką 2.4.

Co do rozwiązań strzelającego działa to też skala jest problemem - 1:16 jest większe od modeli statycznych, ale wciąż nie oferuje za dużo przestrzeni. Bernard zrobił fajny system na naboje hukowe, ale nie w takiej małej wieży.

A teraz brzeszczot w dłoń i miłego rzezania :) Poczytaj koniecznie o przesunięciu osi wieży i jak już będziesz kastrował model ze zbędnych elementów to pozbądź się też tych paskudnych plastikowych błotników.
Przy wymianie akumulatora idź w stronę lipoli.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565



Za ten post autor vanHasen otrzymał podziękowanie od Panzerwaffel(24 maja 2015, o 21:08)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 23 maja 2015, o 22:21 
Offline
szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 28

Dołączył(a): 21 maja 2015, o 18:19
Posty: 23
Lokalizacja: Morze
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Firefox 38.0 Firefox 38.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1440 x 900 1440 x 900
1:16 to fakt, nie spalinowy ale odzywa sie chcec czegos wiekszego czym juz mozna pojechac na wycieczke, na pancerzu :he

Co do armaty i ewentualnych dzwiekow to pomysle jak uruchomie go.
Blotniki boczne i przednie ida do wyciecia, tylnych brak wiec tym lepiej. W pozniejszej fazie mysle nad montazem tylko i wylacznie przednich blotnikow. Na bocznym pancerzu umieszcze tylko haki montazowe pod blotnik.

Dzis przy demontazu ruchomych czesci i przegladaniu zdjec wpadlem w zaklopotanie. Nie chcialem zakladac nowego tematu poszukiwawczego konkretnych materialow wiec pisze tutaj.

Widzialem pozne wersje Tygrysa z filtrami na tylnym pancerzu oraz wersje bez filtrow. Czym to bylo spowodowane? Nie moglem znalezc jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mialem tez problem ze zdjeciami w wiekszej rozdzielczosci dotyczacymi spawow w maszynie, nawet wspolczesne fotografie z muzeow nie dawaly za duzo (chodzi o zjecia konkretnych miejsc pancerza).

Jezeli ktos mialbym jakies ciekawe zdjecia w swoich zbiorach ktorymi by sie podziel bylbym wdzieczny :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PzKpfw VI
PostNapisane: 23 maja 2015, o 23:46 
Offline
szeregowy
Avatar użytkownika

Wiek: 28

Dołączył(a): 21 maja 2015, o 18:19
Posty: 23
Lokalizacja: Morze
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Firefox 38.0 Firefox 38.0
Windows 7 (Seven) Windows 7 (Seven)
Screen Resolution: 1440 x 900 1440 x 900
Plus jakas porada jak zdemontowac kola napedowe? napinajace? jezdne? :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL