Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 18:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2017, o 19:53 
Offline
chorąży
Avatar użytkownika

Wiek: 37

Dołączył(a): 27 lip 2014, o 14:02
Posty: 868
Lokalizacja: Bayern, Bieszczady
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Firefox 49.0 Firefox 49.0
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Model: Tiger I 1:16
M4A3 105 1:16
Hej,

Mam kilka pytań odnośnie Tygryska, nie mogę znaleźć info, tak więc czekam na Wasze wiadomości :)

1) chciałbym zamontować na wieży ogniaw gąsienic, niestety nie mogę znaleźć kompletu do montażu, czyli ogniw i zaczepów. macie może jakieś miejsca gdzie można je kupić, może macie patenty jak je zrobić samemu?

2) zimmerit, był montowany od II poł 1943 roku? czy może od początku roku. w jaki sposób go wykonać, jaki materiał będzie najlepszy i czym można go wymodelować by powstał dobrze charakterystyczny nam obraz?

3) na wierzchu wieży był montowany również dodatkowy peryskop, od którego roku montowano go już seryjnie?

4) niepotrzebne otwory w pojeździe czym najlepiej zakleić by później je zamalować?

5) malowanie trzeba zacząć pewnie od podkładu? co proponujecie, całość najpierw sprayem, inną farbą? jak później wygląda mieszanie kolorów?

6) dodatkowa osłona skrzyni biegów, gąsienica była montowana we wszystkich wersjach pojazdu? jej brak czym był spowodowany?

7) gdzieś widziałem zdjęcie, na którym Tygrys I miał zamontowane w okolicach klap od silnika zapasowe koło, wie coś ktoś więcej na ten temat?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi :)

_________________
https://www.facebook.com/Czolgi1.16?ref_type=bookmark


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2017, o 21:22 
Offline
st. szeregowy

Wiek: 65

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:44
Posty: 54
Lokalizacja: POLSKAŁÓDŹ
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Google Chrome 55.0.288 Google Chrome 55.0.288
Windows NT Windows NT
Screen Resolution: 1024 x 640 1024 x 640
http://www.toys.warez.pl/3818-german-ti ... 6.html/s=4
zaczepy -licz na siebie lub kolegów posiadaczy drukarki 3D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2017, o 21:41 
Offline
st. chorąży sztabowy
Avatar użytkownika

Wiek: 45

Dołączył(a): 28 lip 2014, o 22:41
Posty: 1156
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Firefox 50.0 Firefox 50.0
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Panzer IV H, Stug III B, Kubuś, Marder III, Jagdpanther
Nie przepadam za pokraką, więc ekspertem nie jestem w tym czołgu, ale coś tam ode mnie.

Ad 2
Był nakładany na pojazdy wyprodukowane pomiędzy grudniem 1943 a wrześniem 1944. Ja polecam do wykonania zimmeritu masy Milliputa. Sposobów jest kilka, jak i narzędzi do tego więc musisz popatrzyć i wybrać jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. Ja wykonywałem na swojej IV'ce tępym końcem skalpela. Później kupiłem wzorce, ale póki co mi się nie przydały.

Czwartego pytania nie rozumiem do końca.

Ad. 5
Podkład to podstawa. Na ruchome części nic innego jak jakaś farma olejna. Ja używam humbrola i maluję areografiem. Sprawdza się też podkład w sprayu ale jest dość mało wydajny, bo połowa leci w powietrze. Proponuję kolor czerwony lub ciemny, bo potem pewnie na podkład będziesz kładł farbę akrylową, która się trochę przetrze więc zostanie fajny efekt.

Ad. 6
Nie wiem czy wszystkie seryjnie były w nią montowane, ale raczej tak, a czemu ich brakowało - wojna :D

Eksperci od tygrysów pewnie dodadzą konkrety.

_________________
Profil G+ https://plus.google.com/u/0/101254460641392853830


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL