Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 18:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2020, o 09:08 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Czy ktoś poza T-72 Raven'a przymierzał się do konwersji podwozia Trumpetera w skali 1/16 do RC. Niby ze zdjęć i filmów wynika że powinno się udać, ale mam wątpliwości co do wytrzymałości wanny ( choć pewnie i tak poszłaby do wzmocnienia ) a szczególnie przedniej dolnej płyty i dna wanny. Oczywiście nie biorę pod uwagę kół nośnych, napędowych i gąsienic, ale reszta detali ( ich ilość i szczegółowość ) mnie urzekła.
Poniżej filmik prezentujacy zawartość zestawu.

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2020, o 10:13 
Offline
st. chorąży
Avatar użytkownika

Wiek: 32

Dołączył(a): 26 sty 2019, o 17:32
Posty: 1076
Lokalizacja: Tuchów
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Google Chrome Mobile 79.0.394 Google Chrome Mobile 79.0.394
Android Android
Screen Resolution: 360 x 640 360 x 640
Model: 105mm King Tiger 1946 Tamiya
Centurion AVRE "Easy Posse" Tamiya
Abrams Tamiya
ABRAMSKY napisał(a):
Czy ktoś poza T-72 Raven'a przymierzał się do konwersji podwozia Trumpetera w skali 1/16 do RC. Niby ze zdjęć i filmów wynika że powinno się udać, ale mam wątpliwości co do wytrzymałości wanny ( choć pewnie i tak poszłaby do wzmocnienia ) a szczególnie przedniej dolnej płyty i dna wanny. Oczywiście nie biorę pod uwagę kół nośnych, napędowych i gąsienic, ale reszta detali ( ich ilość i szczegółowość ) mnie urzekła.
Poniżej filmik prezentujacy zawartość zestawu.


Dla chcącego nic trudnego a przy tym jak patrzę na Twój warsztat to nie mam wątpliwości że to ogarniesz.

Ja myślę nad T-72 Trumpka choćby dla samej wieży bo ta od deago to straszny bubel. Cena trochę przeraża więc poluje na okazję albo jak ktoś statyka będzie sprzedawać po pieniądzach. Czasem się trafi..

_________________
Tough kitty, cold kitty, big machine of doom. Deadly kitty, panzer kitty, Boom, boom boom...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2020, o 17:19 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 63

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2392
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Firefox 72.0 64 bits Firefox 72.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1366 x 768 1366 x 768
Dla tego że wieża deago jest z pierwszego T-72 to najlepiej zrobić z niej Twardego, a taki Abramsik z Trumpetera będzie super perełką. :)

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2020, o 07:32 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 72.0 64 bits Firefox 72.0 64 bits
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1280 x 720 1280 x 720
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Ponieważ robiłem wieżę od tego modelu to mogę powiedzieć że jakość nie jest taka super a w zasadzie ledwo przeciętna a błędy i uproszenia to Trumpek standard. Takie skarby wychodzą po konfrontacji z dokumentacją. Niestety model Trumka jest Abramsopodobny, ale przy odrobinie zacięcia można coś z niego fajnego zrobić. Alternatywą jest zakup Tamki ale za niego trzeba więcej zapłacić. Natomiast za dwa razy większe pieniądze mamy już lepsze zawieszenie, gąski, metalowa wannę i zdecydowanie lepsze detale.
Ale trzymam kciuki za projekt i chętnie będę tu zaglądał :ok

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/



Za ten post autor UZI otrzymał podziękowanie od ABRAMSKY(23 sty 2020, o 16:51)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2020, o 17:52 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Dzięki Uzi że wspominasz o babolach w tym modelu. Ale o tym za chwilę. Zaczęło się od szukania ramki ze sztywnym holem i jakimiś duperelami na Abramsa bo mnie młody męczył że chce holować Leona. Okazało się że mam do wyboru przewymiarowany wydruk holu 3D który wymagałby zaprojektowania od nowa ( czego nie potrafię ), albo kupno gotowca i zrobienie samemu czegoś wytrzymalszego niż plastik na jego podstawie. W skali 1/16 nie znalazłem niczego poza Trumpeterem. Niestety ramka z holem to 20usd plus 19usd koszt przesyłki. Jeszcze nie upadłem na głowę i odpuściłem. Ale przy okazji natrafiłem na eBay na cały model Trampka w cenie 580zł z przesyłką do PL. Ta cena wydała mi się atrakcyjna. Zacząłem się więc zastanawiać nad zakupem i przerobieniem całego Trampka na RC. Nie zamierzam wywalić 2k na display Tamyii bo to stanowczo za dużo moim zdaniem no i nadal mam "goły" kadłub który trzeba wypełnić za kolejne setki pln. Według mnie pod względem ceny Trumpek wygrywa z Tamyia i HL. No i nie podoba mi się metalowa wanna Tamyii i plastikowa HL z jej spłaszczeniem dna na środku. Pod tym względem wanna Trumpka jest bliższa oryginałowi.
Mimo kilku oczywistych i bijących po oczach błędów w wersji Trumpka ( np. system ochrony przed ABC zamocowany po obu stronach fartuchów kadłuba :) czy też niespasowanie elementów podstawy wieży z jej górną częścią - na jakimś filmu widziałem problem ze dopasowaniem obu połówek, no i dziwnie obcięte górne uchwyty kosza wieży, no i ta plastikowa dwupołówkowa lufa :) ), to wydaje mi się że można coś fajnego z tego ulepić ( aaa no i włazy dowódcy i kierowcy...oczywiście są zamknięte ). Sądzę że w tej cenie można by spróbować coś z niego wycisnąć zważywszy na ilość detali vs HL. Na pewno do wymiany na start poleciałyby gąsienice i wahacze. Resztę elementów wzmocniłbym tylko. Na razie to tylko gdybanie i badanie czy warto.
UZI. Mógłbyś opisać co jeszcze nie tak było z wieżą? Ja modelarzem nie jestem i zakładam że budując wersję RC z wielu drobiazgów będę i tak rezygnować bo to tylko kłopot dla mnie, kiedy młody zechce w krzaki wjeżdżać :)

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2020, o 18:58 
Online
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 7 sty 2014, o 18:21
Posty: 4104
Lokalizacja: Piotrowice koło Zatora ;)
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 305 razy
Google Chrome Mobile 79.0.394 Google Chrome Mobile 79.0.394
Android Android
Screen Resolution: 412 x 869 412 x 869
Model: ze mnie :P
ABRAMSKY napisał(a):
Ja modelarzem nie jestem i zakładam że budując wersję RC z wielu drobiazgów będę i tak rezygnować bo to tylko kłopot dla mnie, kiedy młody zechce w krzaki wjeżdżać :)

Toś dowalił! :lanie
Z pewnością możesz się pochwalić naprawdę świetną pracą i to w 102% modelarską ;) :friends


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2020, o 19:17 
Offline
kapitan

Wiek: 70

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 00:41
Posty: 2152
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy
Google Chrome 78.0.390 Google Chrome 78.0.390
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1280 x 720 1280 x 720
Model: Poduszkowiec RC,
Śmigłowiec RC,
Śmigłowiec RC z napędem bezpośrednim,
Czołg T34/85 RC,
Czołg 7 TP,
PzInż 130.
Panzer II B.
Kubelwagen.
Autotransporter, TKS, 7 TP-2 wieże w budowie.
adikx5 napisał(a):
ABRAMSKY napisał(a):
Ja modelarzem nie jestem i zakładam że budując wersję RC z wielu drobiazgów będę i tak rezygnować bo to tylko kłopot dla mnie, kiedy młody zechce w krzaki wjeżdżać :)

Toś dowalił! :lanie
Z pewnością możesz się pochwalić naprawdę świetną pracą i to w 102% modelarską ;) :friends



Chyba z nas żartujesz. :o :decha :szydera spox

_________________
Bernard


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2020, o 21:22 
Offline
generał brygady
Avatar użytkownika

Wiek: 46

Dołączył(a): 18 maja 2013, o 14:25
Posty: 6523
Lokalizacja: Świdnica
Podziękował : 268 razy
Otrzymał podziękowań: 278 razy
Firefox 72.0 64 bits Firefox 72.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1280 x 1024 1280 x 1024
Model: Szpetman "Żądło"
Utopia "PL-01"
Zgadzam się że Trumpek ma najlepsza korelację jakości i ceny. To ile zapłaciłeś to super cena, bo normalnie są po około 700PLN. Statyczną wersje Tamki można przy odrobinie szczęścia kupić za 1400PLN. Z tym że w statycznej Tamce masz wszytko to co potrzebujesz aby jeździło oprócz elektroniki i napędów, a w statycznym Trumpku tego nie ma. Mam na myśli solidną wannę zawieszenie, i gąski. Ale generalnie przerobienie Trumka to nie problem bo jest sporo detali mechanicznych od HL lub Tamki co ułatwi konwersję. Odnośnie spasowania wieży to się nie wypowiem bo ja ja trochę przebudowałem. Natomiast detale są denne, czyli na poziomie Trumpka. Dla przykładu ja wymieniłem 'Półcalówkę" z zestawu na taką samą która została mi z Shermana Tamki. Jakość nowego jak by nie patrzeć wyrobu Trumpka jest tak kontrastowo byle jaka że karabin od Tamki wygląda przy nim jak by był wykonany w kosmicznej technologi a modele dzieli ponad trzydzieści lat różnicy. I podobnie jest z całą resztą na pierwszy rzut oka super ale jak porównasz ze zdjęciami oryginału to oczy otwierają się ze zdumienia jak bardzo to uproszczono. Natomiast zdolni ludzie robią wspaniale modele z takiego gniota jak Tygrys HL a ten model Trumpka jest znacznie lepszy więc z pewnością można z niego zbudować piękną mini replikę Abramsa.
:england

_________________
Per aspera ad astra !


http://www.ipmspolska.org.pl/



Za ten post autor UZI otrzymał podziękowanie od ABRAMSKY(24 sty 2020, o 08:24)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2020, o 08:47 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Dzieki UZI
Takiej konkretnej odpowiedzi potrzebowałem. Jeszcze nie kupiłem tego modelu. Na razie rozważam za i przeciw. Ja wybrałem wersje M1a2 SEP. Ona jest trochę tańsza od wersji M1a1. Ale i tak poza eBay obie wersje są droższe. Co do detali to Prime Portal obnaża bezlitośnie wszystkie babole :). Są dwie opcje w takim wypadku. Brać co daje Trumpek i cieszyć się z synkiem budową standardowego modelu według instrukcji i spać spokojnie, lub pousuwać największe crapy po czym przestać porównywać z oryginałem żeby nie zwariować :P
Zakup tego Trumpka uzależniam jednak jeszcze od tego jak mi pójdzie moderka M1 od HE. Jesli ogarne tam zawieszenie tak jak planuję, to wtedy będę wiedział czy dam rade w Trampku... No i kwestia żony i miejsca w mieszkaniu... Kotek Leon okazał się kocurem z długą kitą i wymaga większej/dłuższej półki niż Abrams :P A młody zapowiedział że nie zgodzi się go ( Abramsa ) odsprzedać żeby zrobić miejsce na nowszy model...

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2020, o 09:00 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Mozilla Mozilla
Android Android
Screen Resolution: 403 x 716 403 x 716
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Bernard napisał(a):
adikx5 napisał(a):
ABRAMSKY napisał(a):
Ja modelarzem nie jestem i zakładam że budując wersję RC z wielu drobiazgów będę i tak rezygnować bo to tylko kłopot dla mnie, kiedy młody zechce w krzaki wjeżdżać :)

Toś dowalił! :lanie
Z pewnością możesz się pochwalić naprawdę świetną pracą i to w 102% modelarską ;) :friends



Chyba z nas żartujesz. :o :decha :szydera spox


Chłopaki. Nie gniewajcie się ale modelarzami to jesteście wy, co widać w waszych garażach. Ja co najwyżej potrafię zrobić dziurkę, coś przyciąć lub skleić - jako tako na kropelkę :). Na tym koniec. Nie potrafię tak wielu rzeczy które tutaj pokazaliście nie raz, że nazwanie mnie ( naprawiaczo/przerabiacza ) modelarzem, to jak nazwanie elektryka - elektronikiem :). Ale bardzo dziękuję za słowa zachęty. Dzieki nim chce mi się kończyć to co zacząłem :friends

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL