Witaj Gościu, tutaj możesz się zarejestrować i uzyskać pełny dostęp na tej stronie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

RCTANK.PL forum modelarskie czołgi RC

Czołgi RC w skali 1:16, 1:10, 1:6; Tamiya, Heng Long i inne

Ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Kobi
dzokr






Teraz jest 28 mar 2024, o 16:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 mar 2022, o 13:30 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 9 maja 2017, o 20:57
Posty: 2277
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Firefox 97.0 64 bits Firefox 97.0 64 bits
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1536 x 864 1536 x 864
Model: ##########
King Tiger-Taigen
Sturmtiger-Taigen
Kubelwagen-Tamiya
Zaczynam ten temat z racji tego że za miesiąc - dwa wystartują nasze spotkania w plenerze. Sytuacja na Ukrainie jest jak każdy widzi, nastroje naszego społeczeństwa zrobiły się bardzo anty rosyjskie i tak już zostanie. Z każdej strony sankcje na rosję, nawet "Masza i Niedźwiedź" zdjęta z anteny.

Nie wiem czy z racji tego co się dzieje będzie w ogóle klimat społeczny i chęci organizatorów żeby robić zloty sprzętu wojskowego, ale powiedzmy że coś się będzie odbywać.
Wydaje mi się że powinniśmy przedyskutować temat sowieckich czołgów.
Wiadomo że t-34 czy inne maszyny w barwach Polskich, czeskich czy każdych innych to nie problem, ale możemy spotkać się z agresją i pretensjami oglądających jak będą czołgi w barwach sowieckich.
To trochę tak jakby we wrześniu 1939 zrobić pokaz niemieckiego sprzętu z I Wojny Światowej na jakimś festynie.
Wystarczy żeby na każdym naszym spotkaniu wśród setek osób oglądających znalazło się kilku którzy zaczną robić awanturę lub co gorsza mogło by dojść do jakiś aktów wandalizmu. Szczególnie że w naszym kraju zaraz będzie milion uchodzców z Ukrainy, i te dzieciaki też będą przychodziły pooglądać.



Za ten post autor Turalyon otrzymał podziękowania - 2 Bernard(4 mar 2022, o 15:23), UZI(8 mar 2022, o 08:38)
Ocena:20%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Wiek: 41

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 14:01
Posty: 4190
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy
Google Chrome 98.0.475 Google Chrome 98.0.475
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Mark IV, Shermany: M4A3E4, M4A2(75), M4A1(76)W
Z Sowietów chyba trzeba na jakiś czas zrezygnować. Ogólnie ich chyba dużo nie posiadamy jako grupa - kilka T-34, jakieś KW. T-72 do szuflady (chyba że przemalowane). Można się skupić na innych frontach, sam mam w budowie i planach pojazdy amerykańskie i niemieckie. Bernard buduje swoją kolekcję z 1939.

Pytanie czy w ogóle coś będzie - tu się bawimy zabawkowymi czołgami a kilkaset kilometrów dalej trwa wojna i w prawdziwych czołgach giną ludzie.

Po drugie zaraz będzie ciężko z naszym hobby, euro i dolar najdroższe od lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 15:02 
Offline
st. chorąży sztabowy
Avatar użytkownika

Wiek: 37

Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 08:08
Posty: 1263
Lokalizacja: Las Vegas Północnego Mazowsza
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Google Chrome 99.0.484 Google Chrome 99.0.484
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: T-34/85
Sherman Mk III
Sherman Mk III
Cromwell Mk VIII
Mark IV
Panzer IV Ausf. G
Panther Ausf. G
Też o tym myślałem podczas wczorajszego wieczornego cichosklejactwa.
To już nawet nie tyczy się czołgów sowieckich, ale wszystkich czołgów postrzeganych jako maszynki do zabijania.
Możemy spotkać się w niedalekiej przyszłości z bardzo nieprzychylnymi uwagami ze strony publiki, a wszystko przez imperialistyczne zapędy jednego CHU)@ :zły


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 15:20 
Offline
kapitan

Wiek: 70

Dołączył(a): 7 lut 2014, o 00:41
Posty: 2152
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy
Google Chrome 97.0.469 Google Chrome 97.0.469
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1536 x 864 1536 x 864
Model: Poduszkowiec RC,
Śmigłowiec RC,
Śmigłowiec RC z napędem bezpośrednim,
Czołg T34/85 RC,
Czołg 7 TP,
PzInż 130.
Panzer II B.
Kubelwagen.
Autotransporter, TKS, 7 TP-2 wieże w budowie.
Dziękuję Turalyon.
Też przygotowywałem się do zabrania głosu do sytuacji jaka zaistniała w Ukrainie.
Chcę pisać delikatnie.
Ale bandycki napad na Ukrainę musi być przez nas też napiętnowany.
Uważam że nasze czołgowe popisy nie powinny znaleźć się na imprezach.
Każdy czołg nieważne czy rosyjski czy niemiecki czy też inny, będzie się bardzo źle kojarzył oglądającym i nam też.
Już słyszę komentarze widzów i
Turalyon ma rację bo może dojść do wandalizmu.
W związku z wojną ( a właściwie z bezpodstawną agresją pana P. nazwiska nie wymieniam z pogardy dla niego) nie będę uczestniczył w pokazach z moimi modelami. Bardzo chętnie przyjadę, ale bez modeli żeby się spotkać i po prostu pogadać.
Tak uważam chyba że coś się zmieni. Oby szybko.
Pamiętajmy że tam giną niewinni ludzie.
Obecnie w Polsce jest bardzo dużo Ukraińców i co im odpowiemy gdy zadadzą pytania? Czy będziemy mogli spokojnie spojrzeć im w oczy?
Dlatego zawieszam pokaz moich modeli, ale jeżeli spotkania będą się odbywać to bardzo chętnie przyjadę.

_________________
Bernard


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 15:32 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 16 cze 2013, o 19:14
Posty: 3945
Lokalizacja: Szczyrk
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Google Chrome Mobile 99.0.484 Google Chrome Mobile 99.0.484
Android Android
Screen Resolution: 393 x 873 393 x 873
Model: IS-7 drukowany
Abrams SEP Tusk
Maus
SU-152
Jagdtiger
Moje czołgi nie mają żadnych oznaczeń. I co wtedy? Mam trzy ruskie czołgi. Mam ich nie brać? Żaden z nich nie był produkowany ani użytkowany za Putina.

_________________
Nasz FB: https://www.facebook.com/rctankpl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 15:47 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 63

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2392
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Google Chrome 99.0.484 Google Chrome 99.0.484
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Panowie, bardzo dobry temat, pamiętajmy jednak że żyjemy w miejscu przez które przewaliły się wojny światowe i to dwie. Nikt na naszych pokazach nie gloryfikuje hitleryzmu lub komunizmu pokazując model Tygrysa, teciaka czy innego pojazdu. Zróbmy podobnie do Niemców, nie chcemy ruskich z powodu wojny w Ukrainie to usuńmy lub zasłońmy wszystko co może ich przypominać i choć na dziś nic nie możemy powiedzieć o wyniku wojny, to bądźmy chociaż normalni w takim działaniu. Trzeba na spotkaniach stworzyć narrację pozytywną dla Ukrainy, mówić jak wspólnie z Rosjanami walczyli w II WS, jak teraz morduje ich satrapa, jak wyrzucimy do lamusa historii sprzęt radziecki, czy pochodzenia radzieckiego to trzeba też tak zrobić z hitlerowskim-niemieckim, a w tym momencie nasze spotkania tracą sens. Zastanówmy się bo to naprawdę trudna sprawa, bo co palniki w dłoń i w muzeach ciąć co ruskie, mnie wydaje się że nie. Sprzęt agresorów i okupantów został i to dobrze, bo historia to historia i nikt jej nie zmieni. Chwała Ukrtainie, to może być też hasło naszych pokazów, a pokazanie ruskich czy niemieckich sprzętów może w odpowiedniej narracji dać bardzo dobry wynik.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 19:14 
Offline
sierżant
Avatar użytkownika

Wiek: 48

Dołączył(a): 7 lip 2018, o 22:24
Posty: 395
Lokalizacja: Leszno / Lissa
Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Google Chrome Mobile 51.0.270 Google Chrome Mobile 51.0.270
Android Android
Screen Resolution: 1024 x 1820 1024 x 1820
Model: Hobby Engine M1a1/2 1:16, HL TK 6.1
Heng Long Leopard 2a6 1:16, TK 6.0
Witam
Rzadko się tu udzielam i choć na waszych pokazach nigdy nie byłem. A jedynie czasem z synem w Bytomiu Odrz. to wyrażę swoja opinię.
W sytuacji kacapskiej agresji na Bohaterską Ukrainę, tak jak chyba Biały wspomniał, jakiekolwiek pokazy modeli z symboliką Nazistowskich Niemiec i kacapskiej armii, a także modeli pojazdów wojskowych pochodzących z obu krajów, może się bardzo źle kojarzyć części osób. Ogólnie tematyka wojny jest dla tych którzy ja przeżyli wielka traumą. Pamiętam swój udział w zlotach gdzie lataliśmy umundurowani i wyposażenie jak US Army z czasów Panamy... Starsze osoby nie zawsze milo nas przyjmowały zarzucając gloryfikowanie wojen przez takich przebierańców jak my. Ale to stare dzieje. Weźcie pod uwagę że mogą pojawić się matki z dziećmi z Ukrainy. Te dzieci odreagowują teraz w Polsce rysując. Widziałem dzisiaj kilka obrazków... One rysują w większości sceny z wojny. Czołgi, żołnierzy, wybuchy, ogień... Po co im dokładać? Rozważcie może pokaz niepancernych pojazdów RC... Albo pokaz WWII i współczesnej zachodniej pancerki tych co stali po tej dobrej stronie ( Schermanny i inne zachodnie z czasów WWII, oraz Leopardy i Abramsy ) pod US, Brytyjską, oraz współcześnie Polską lub innego kraju NATO flagą jako obrońcy wschodniej ściany, obrońcy wolnego świata. Wiem ze cis tam macie pochowane.

P.s. Dziwie się w ogóle że tak mało współczesnych modeli na tym i wielu innych forach. A już zupełnie nie rozumiem fascynacji uzbrojeniem używanym w Państwach totalitarnych podczas i po WWII... Jakiś fetysz?

Pozdrawiam serdecznie :england

_________________
https://www.facebook.com/IMPACTZ0NE/
Zapraszam na mój gitarowy kanał YT https://www.youtube.com/@noisesfromtheabyss


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 19:54 
Offline
pułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 43

Dołączył(a): 30 lip 2012, o 09:16
Posty: 4566
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Google Chrome 98.0.475 Google Chrome 98.0.475
Windows NT 64 bits Windows NT 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Model: Leopard 2A5
T-34
Tiger I
"Can you imagine what I would do if I could do all I can?"
Taki tok rozumowania wyklucza praktycznie wszystkie "nasze" imprezy...
Ja myślę że nie ma co spazmować - trzeba poczekać i zobaczyć co zrobią organizatorzy, do maja powinniśmy wiedzieć na czym stoimy.

Poza tym - w wersji "lite" możnaby oznakować czołgi flagą Ukrainy. Uważam że w ten sposób wydźwięk będzie odwrotny.

_________________
Fotki z Saumur - viewtopic.php?f=78&t=1565



Za ten post autor vanHasen otrzymał podziękowanie od tedi721(5 mar 2022, o 17:15)
Ocena:10%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 20:13 
Offline
kapitan
Avatar użytkownika

Wiek: 63

Dołączył(a): 14 sie 2015, o 17:02
Posty: 2392
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował : 178 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Google Chrome 99.0.484 Google Chrome 99.0.484
Windows 7 (Seven) 64 bits Windows 7 (Seven) 64 bits
Screen Resolution: 1920 x 1080 1920 x 1080
Abramsky, zgadzam się a tobą i nie, każdy, ale to każdy wóz bojowy, historyczny czy współczesny, czołg transporter, działo szturmowe itd zawsze musi się kojarzyć z wojną. Co mamy pokazać jako RC TANK, traktory gąsienicowe, nie, jak mamy zrobić imprezę to pokazujmy to co robimy, np. z przekazem żebyśmy zawsze robili modele, a nigdy nie zobaczyli prawdziwych w akcji. Wszystkie czołgi współczesności są pochlapane krwią, Arabów, Żydów, Serbów, Chorwatów, Gruzinów, Polaków, Czechów, Węgrów, teraz niestety Ukraińców, a także Rosjan bezsensownie pchanych do zabijania przez bandytę Putina. Czy mamy Świętować Dzień Wojska Polskiego w Skarżysku a eksponaty mają być zakryte prześcieradłami. To było na nie, teraz za, rzeczywiście olbrzymia trauma Ukraińców i wszystkich im współczujących musi być uszanowana, wyżej napisałem jak, albo po prostu nie ma sensu w takim czasie w ogóle się spotykać na imprezach. :(

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Kaczorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2022, o 20:19 
Offline
podpułkownik
Avatar użytkownika

Wiek: 36

Dołączył(a): 16 cze 2013, o 19:14
Posty: 3945
Lokalizacja: Szczyrk
Podziękował : 103 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Google Chrome Mobile 99.0.484 Google Chrome Mobile 99.0.484
Android Android
Screen Resolution: 393 x 873 393 x 873
Model: IS-7 drukowany
Abrams SEP Tusk
Maus
SU-152
Jagdtiger
Ten temat jest bez sensu. Ludzie to są modele. Nawet nie symulujemy bitew na spotkaniach. Głównie chodzi o jazdę i pokazanie naszego hobby, ile w to wkładamy pracy, jak realistycznie jeżdżą i brzmią nasze tanki. Nie propagujemy nienawiści ani agresji.

_________________
Nasz FB: https://www.facebook.com/rctankpl/



Za ten post autor Amaral otrzymał podziękowania - 6 GMateusz(5 mar 2022, o 01:30), igi911(4 mar 2022, o 20:42), PrezesCKM(5 mar 2022, o 02:19), snake666pl(29 mar 2022, o 12:28), tedi721(5 mar 2022, o 17:16), wito06(4 mar 2022, o 22:49)
Ocena:60%
 
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL